Simavi AşikYazarlar

Simavi Aşık: “Şiirle Büyüsün Çocuklar”


Çok Değerli Damalı Bayrak okuyucuları merhaba. Geçen hafta sizlerle paylaştığım ilk yazımda,  Kuzey Kıbrıs Klasik Ve Spor Otomobil Kulübü’nün 2014 yılı etkinlik programı kapsamında, ilkini 2013 yılında yaptığımız  Sinema Gecesi’nin  2’ncisini 9 Temmuz Çarşamba gecesi yapacağımızı yazmıştım.

Lefkoşa ve civarından katılacak olan Klasikçi  arkadaşlarımız ve Jawa Ali başkanlığında Özgür Demirat Şövalyeleri Grubundan motorsikletli ekipler  saat 19.00’dan itibaren Mercedes Kombos Otomotiv önünde toplanmaya başladılar. Daha sonra topluca yola çıktık. Konvoy halinde  Gönendere köyüne gittik. Orada Mağusa bölgesinden gelen arkadaşlarımızla buluşup Artam Kültür Ve Sanat Merkezi Hürriyet Sineması salonuna klasik otomobillerimizi park ettik.

Gönendere Kültür Sanat Derneği üyeleri Hürriyet Sineması’nın kapısı önünde mangalları yakmışlar ve o çok ama çok lezzetli köfteleri pişirmeye başlamışlardı biz oraya varmadan…  Aramızda oruçlu arkadaşlarımız da vardı ve İftar vakti geldiği zaman yiyecekleri herşey hazırlanmıştı.  Otomobilini içeriye park eden, doğru mangallara koştu.

Karnını doyuran arkadaşlar, kimi klasik otomobilinde kimisi sandalyelerde yerlerini aldılar ve program başladı. Hatırlayacaksınız, Kuzey Kıbrıs Klasik Ve Spor Otomobil Kulübü Asbaşkanı Akın Demirağ ve sevgili co-pilotu Ece Demirağ bundan bir müddet önce Ankara’da gerçekleştirilen  1. AKOK Rallisi’ne katılmışlar ve Genel Klasman Birinciliği ödülü ile dönmüşlerdi Kıbrıs’a.  Asla küçümsenemeyecek bu başarılarından dolayı kulübümüz kendilerine bir plaket  takdim ettikten sonra şair üyemiz Şirin Zaimağaoğlu ve arkadaşları Fatoş Avcısoyu Ruso ile Çiğdem Kutlu Güney şiiler okudular… Fonda üyemiz Bigal Beyaz’ın gitarından gelen müzikler eşliğinde…  Daha sonra Özgür Demirat Şövalyeleri’nden Türkay Ilıcak da şiirler okudu… Bigal Beyaz’ın şarkılarıyla program devam etti.  Üyelerimizden Ali Kelebek de okuduğu şarkıyla programa renk kattı. Hepsi de harikaydı ve kendilerine bir de buradan teşekkür etmek istiyorum.

Ve film başladı… 1968 yılında çekilmiş, Dean Martin’in baş rolünü oynadığı Altın Avcıları filmindeki tüm otomobiller günümüzün klasikleri  tabi ki… 35 mm şerit film sık sık kopsa da geceye katılan tüm arkadaşların yüzü gülüyordu. Çok eğlendik…

Bir başka yazımda buluşuncaya kadar HOŞÇAKALIN…


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı