DiğerTigin KişmirUluslararası MotorsporlarıYazarlar

Tigin Kişmir: Şampiyonlar Şampiyonası yapılıyor

Her yıl geleneksel olarak yapılan ve Dünya’nın en ünlü Motorsporları sürücülerinin aynı parkurda ve eşit şartlarda yarıştığı eski ismi Şampiyonlar Şampiyonası yeni ismi Şampiyonlar Yarışı, bu yıl 5-6 Şubat 2022 tarihleri arasında İsveç’in karlı ve buzlu zemin şartlarında gerçekleştirilecek.


Bu yıl İsveç’te yapılacak olan ve ülkenin kış aylarındaki zorlu zemin ve iklim şartlarında gerçekleştirilecek olan organizasyona pek çok önemli isim katılıyor. Bu yılki etkinliğe katılacak olan isimler; Sebastian Vettel, Mick Schumacher, Jimmie Johanson, Mika Hakinnen, Valtteri Bottas, Sebastian Loeb, Tom Kristensen, Johan Kristoffersson, Petter Solberg, Oliver Solberg, Mattias Ekström, Helio Castroneves, Colton Herta, Timmy Hansen, David Coulthard, Jamie Chadwick, Benito Guerra ve Didier Auriol olacak.

Organizasyon 5-6 Şubat 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 5 Şubat 2022 Cumartesi günü heyecan Kıbrıs saati ile 13.00’te başlayacak ve 16.00’ya kadar devam edecek. 6 Şubat 2022 Pazar günü ise organizasyon yine saat 13.00’te başlayıp 16.00’da sona erecek.

Şampiyonlar yarışında eşleşmeler de belli oldu. Uluslar Kupası 5 Şubat Cumartesi günü yapılacak. Latin Amerika ile Amerika Birleşik Devletleri, ilk elemede birbirleriyle mücadele edecekler. Almanya ise eROC ALL Stars sürücüleri ile karşı karşıya gelecekler.

Bireysel klasmandaki mücadele ise 6 Şubat Pazar günü gerçekleştirilecek. Ön elemede Colton Herta ve Helio Castroneves, Mick Schumacher ile de Jamie Chadwick mücadele edecek. Bu iki mücadelenin galibi son 16’ya yükselecek. İlginç bir şekilde, Sebastian Vettel ile Valtteri Bottas son 16 turunda eşleştiler ve çok heyecanlı bir mücadele sergileyecekleri şimdiden kulislerde konuşulmaya başladı bile.

5-6 Şubat 2022 tarihleri arasında yapılacak olan bu muhteşem organizasyonu Ssport kanalından canlı olarak takip edebileceğiz. Bol heyecanlı ve keyifli seyirler.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı