Simavi AşikYazarlar

Simavi Aşık: Başlarken


20 gün kadar önce Çağın Özılgaz kardeşim Facebook sayfama bir mesaj gönderdi.  “Abi, damalibayrak.net’e yazarmısın lütfen?” diye sordu.  Bu teklif beni ziyadesiyle mutlu etti. Özellikle, başkanlığını yürütmekte olduğum Kuzey Kıbrıs Klasik Ve Spor Otomobil Kulübü’nün etkinlikleri ve kulüp üyelerimizin yurt dışında katıldıkları organizasyonlar hakkında Damalı Bayrak okuyucularına  bilgi aktarabilecek olmanın mutluluğunu yaşadım.

Takdir edersiniz, profesyonel bir köşe yazarı değilim, dilimin döndüğünce kendi cümlelerimle siz Damalı Bayrak okuyucularına bazı bilgiler aktaracağım.

Kuzey Kıbrıs Klasik Ve Spor Otomobil Kulübü’nün,  2014 yılı  programı kapsamında önümüzdeki ilk etkinlik, 2013 yılında ilkini gerçekleştirdiğimiz Sinema Gecesidir.  Katılan üyelerimizin çok zevk aldıkları bu etkinliğin ikincisini 9 Temmuz Çarşamba akşamı gerçekleştiriyoruz. Gönendere Kültür Ve Sanat Derneği ile işbirliği halinde Artam Kültür Ve Sanat Merkezi, Hürriyet Sineması Gönendere’de gerçekleşecek olan Sinema  Gecesi etkinliğimiz bu yıl geçen yıldan farklı olarak sadece film izleme değil ama şiir  ve müzik dinletisi de içerecek.

Şair üyemiz  Şirin Zaimağaoğlu (Zaferyıldızı) ve arkadaşları Fatoş Avcısoyu Ruso ile Çiğdem Kutlu Güney, müzisyen üyemiz Bigal Beyaz’ın gitarı eşliğinde bizlere şiirler okuyacaklar.  Daha sonra Bigal bizlere şarkılar söyleyecek. Tombala çekilişi de yapılacak olan etkinlik tabii ki sinema salonuna park edilecek klasiklerimizin içinde oturularak izlenecek film ile devam edecek. Doğaldır ki salon tüm klasiklerimizi sığmayabilir. Üstü açıklar öncelikle salona alınacaklar ve kalan kısma da kapalı otomobiller park edecekler. Sığmayanlar ise dışarıya park edip içerideki otomobillerin içinde veya sandalyelerde oturarak filmi seyredecekler ve eğlenceye katılacaklar.

Bu arada sinemanın kapısı önünde yanacak mangallarda, etkinliğe yemek yemeden gelecek üyelerimiz için kebaplar pişecek.

Etkinlik sonrasında sizlerle Sinema Gecesi hakkında bilgiler ve fotoğraflar da paylaşacağım.

Klasikçi arkadaşlarımı Sinema Gecesi etkinliğimize bekler, bir sonraki yazımda buluşuncaya kadar hepinizi sevgiyle kucaklarım.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı