KKTC DRIFTYazarlarZeki Topcu

Zeki Topcu: “Tır Parkı inleyecek”

Şüphesiz ki Otomobil Sporlarının Kalbi Lefkoşa’dır…

Genellikle yarışmalar, organizasyonlar neredeyse %90 ağırlık ile Lefkoşa’da yapılır. Kulüplerin ve sporcuların bir çoğunun Lefkoşa bölgesinden olduğunu kabul edersek aslında bu sonuç çok da şaşırtıcı değildir.

2014 senesinde Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulubu yönetim kurulu olarak mümkün olduğunca değişik yerlerde ve tüm bölgelerde yarışma düzenleyip tüm halkımıza Drift Sporunu tanıtmak ve hız tutkusunu güvenli bir şekilde nasıl yaşayacaklarını gösterebilme kararını almıştık. Bu doğrultuda Güzelyurt ve Lefkoşa bölgelerinin ardından sırayı Mağusa Bölgemize getirdik.

Bu yarışmamızın Mağusa bölgesinde yapılacağına karar verdikten sonra yarışma yeri için arayış içerisine girdik. Kendimize 3 seçenek belirledik bunlardan bir tanesi Mağusa Tır Parkı, bir diğeri Geçitkale Havaalanı Apronu ve üçüncü seçenek ise Glapsides plajıydı.

Teknik ekibimizin Glapsides Plajını seyir açısından yeterli bulmaması ve yaz sezonu dolayısı ile denizcilerin plaja akın edeceğini düşünerek güvenlik açığı yaşamamak için Glapsidesi seçenekler arasından çıkardık.

Geçitkale Havaalanı için gerekli izinleri aldık ve dilediğimiz takdirde burada yarışmamızı yapabileceğimiz bilgisini aldık. Bu arada çiçeği burnunda Gazi Mağusa Belediye Başkanımız Sn. Arter’den de Mağusa Tır Parkı için gerekli onayı alarak iki seçenekten birine karar vermek için artıları ve eksileri sıralamaya başladık.

Geçitkale Havaalanı’nın yerleşim birimlerine uzaklığı, Tır Parkının neredyeyse şehrin içinde olması fikri ile Tır Parkında karar kılarak dördüncü yarışmamızın adını Mağusa Drift olarak koyduk. Tarih 14 Eylül Pazar ve yeri Mağusa Tır Parkı olarak açıkladık.

Mağusa’lı gençlerin Spor araba merakları olduğunu çok iyi biliyoruz. Mağusa’lılar arasında çok iyi Off-Road’cular, çok iyi Ralliciler, çok iyi Driftciler var. Mağusa halkının geçen sene Tır Parkı’ndaki ilgisinden de cesaret aldık ve Mağusa’ya gidiyoruz.

Neredeyse tüm hazırlıklarımızı bitirdik. Önümüzdeki günlerde bir de sporcu brifingi gerçekleştirip pist ile ilgili detaylarıda aktaracağız. Müthiş bir organizasyon, müzik, eğlence ve en önemlisi Drift yarışması, ikili çıkışlar ve günün birincisi belirlenecek.

Özetle, Tır Parkı inleyecek..

Tüm halkımızı davet ediyoruz.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı