KKTC KARTINGYazarlarZeki Topcu

Zeki Topcu: “Ne Mutlu Bize”

Tam 6 senedir motorsporlarının anaokulundan yoksunduk.

Hep içimizde bir eksiklikti bu ama bir anda bir sürü iş yapmak, kadronuza kaldırabileceklerinden fazla iş yüklemek bütün işlerin kalitesini düşürebilirdi.

Dolayısı ile doğru zamanı beklemek gerekiyordu.

Geçtiğimiz sene, son karting şampiyonu Osman Pozan arkadaşımız yazdığı yazılar ile bir yerden fitili ateşlemiş oldu.

Damalibayrak.net editörü ve takımımızın önemli bir parçası olan Çağın Özılgaz’ın da çabaları ile bu işe ön ayak olmaya karar verdik.

Osman’ın başkanlığında KKOK karting komitesi sezon başında kuruldu ve çalışmalar başladı.

Başlamak işin yarısıdır derler ya işde bu adımla işin yarısını bitirdik.

Sıtkı Erden Sine ve Deniz Balkır’ı da KKOK bünyesine katarak kadroyu güçlendirdik ve başlamak için doğru kadro ve doğru zamanı yakalamış olduk.

Karting’in dönüşü tabi ki Dünya Karting Şampiyonumuz Zeka’yı anmadan olmazdı. Olmamalıydı zaten.

Zeka Özteknik Karting Kupası başlıyordu… Ne mutlu bize..

Hele birde yıllarca garajlarda kapalı kalan kartların bir bir piste çıkışı, antrenman yapışını izlemek ayrı bir heyecan kattı bekleyişimize.

Senelerden sonra sporcular pistte görevlilerde görev yerlerinde tek tek yerlerini almaya başladılar. Demek ki herkes bir çağrı bekliyordu motorsporları anaokulunu tekrar açmak için.

O çağrıda yapılmış oldu… Ne mutlu bize…

Bir diğer anlamlı olay ise büyüğünden küçüğüne tüm görevlilerin bu denli anlamlı bir şampiyonaya gönüllü olarak destek vermelerini istemeleriydi. İşte bu noktada bir kez daha anladık ne kadar önemli bir işe adım attığımızı.

Vakit geldi start anına. Motorsporları anaokulu olan Karting, senelerden sonra yine start alıyordu. İşte o noktada bu işin KKOK bünyesi içerisinde tekrar başlıyor olması kulübün başkanı olarak bana öyle bir gurur verdi ki, öyle şeyler hissettim ki, yazarak bunu anlatmam gerçekten mümkün değil.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı