KKTC OFF-ROADYazarlarZeki Topcu

Zeki Topcu: “Ma Nedir Be Bu 24 Saat?”

Bu ayki yazım aslında uzun zamandır bana sorulan sorulara kısa bir cevap olacak.

Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü ve Kyrenia Off Road Team’in işbirliği ile Afrodisia’nın hemen ardından bir ilki daha oluşturmaya karar verdik ve 24 Saat fikrini geliştirdik.

“24 Hour TAYF Off-Road Chalange” fikri ortaya atıldığından beri her gün en az 4 kez ayni soru!

“MA NEDİR BE BU 24 SAAT?”

Cevap: Her yarışmacı için 24 Saat sürecek, gerçek anlamda bir yaşam mücadelesi, bir Off-Road yarışması.

Yarışmacılara startta bir koordinat verilecek, yarışmacılar off-road yaparak bu koordinata ulaşmaya çalışacaklar. Ulaşılan hedefte bir koordinat daha verilecek, sonrakinde birtane daha, birtane daha ve 24 saat boyunca bu devam edecek. Dayanan başaracak, işin özü aslında bu kadar basit.

Detaylar da var tabiki, yarışmada iki kategori var. Bir Ralli birde Raid. Yarışma boyunca tüm araçlar Trafik kurallarına uyacak. Ralli, trafik kurallarına uygun şekilde hız limitlerini aşmadan zamana karşı yarışacak. Raid kategorisi yine trafik kurallarına uyarak hız limitlerini geçmeden en kestirme yolu kullanmaya çalışacak. Dere Tepe dinlemeyecek dümdüz gidecek.

Sanırım kısaca da olsa anlattım nedir bu 24 Saat mücadelesi.

Konusu açılmışkende söylememek olmaz. KYOFF ile güzel bir işbirliği geliştirdik. Harika fikirler çıkıyor. Kendi adıma güvenlerinden dolayı tüm KYOFF camiasına teşekkür ediyorum. Biz yine KKOK olarak elimizden gelenin en iyisini yapıyor olacağız.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı