KKTC DRIFTYazarlarZeki Topcu

Zeki Topcu: “Dünya Şampiyonu neden olmasın?”

Her ne kadar Kurum, Kulüp görevlisi olarak ilk işimiz organizasyon düzenleme olarak görülse de, aslında ilk işimiz sporun devamlılığını sağlamaya çalışmak olmalı.

Motorsporlarının da her spor dalında olduğu gibi, olmazsa olmazı sporculardır. Sporcun varsa organizasyon düzenlersin, sporcun gelişirse sende gelişirsin, organizasyonlarda gelişir.

İşte 2015 senesine hersene olduğu gibi, ama biraz daha önemli adımlar atmaya çalışarak, bu mantıkla başlayacağız.

Ana düşüncemiz, sporcumuzu nasıl geliştireceğiz? nasıl destekleyeceğiz? sporcumuzun önünü nasıl açacağız? gerek maddi, gerekse manevi ne gibi faydalar sağlayabileceğiz? sponsor bulmalarını nasıl kolaylaştırabilceğiz? Sorularına cevap bulmak olacaktır.

Gerek yurtdışı, gerekse güney kesimde yapılan yarışmalarda da sporcularımızın başarılı dereceler birincilikler aldıklarını görüyor ve gururla izliyoruz.

Ülkemizde şov olarak başlayan ve bir anlamda bizim spor haline getirdiğimiz Drift yarışmalarının, sporcularımıza sağladığı olanaklarla, sporcularımızında geliştiğini görmek ve çorbada bizimde katkımız olduğunu düşünmek bizleri mutlu ediyor. Amaçta bu olmalı zaten, gönül verdiğimiz bu işin gelişiminde katkımızın olması.

Bu doğrultuda 2015 senesinde araç harçları ve vergilerinin iyleştirilmesi, sponsorluk yasasının daha verimli bir hale getirilmesi konularında mücadele edeceğiz. Sporcularımızın daha kolay sponsor bulabilmeleri için medyanın tüm olanaklarını kullanmaya çalışacağız.

Daha iyi, daha profesyonel organizasyonlar düzenleyeceğiz. her defesında çıtayı biraz daha yukarı taşıyacağız.

Amacımız, Kuzey Kıbrıs’tan Dünya Drift Şampiyonları çıkarmak. Neden olmasın?

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı