KKTC DRIFTYazarlarZeki Topcu

Zeki Topcu: Dans eder Gibi

Son 3 yıldır ekibimizle birlikte hayata geçirdiğimiz Drift Sporunda özellikle 2014 sezonu içerisinde profesyonel işler başardığımızı açıkca söyleyebilirim.

Drift Box denilen cihazlarla başladığımız yolculuk sonunda tamamen Dünya Standarlarına getirmeye çalıştığımız puanlama sistemi ile birbirinden güzel organizasyonlar gerçekleştiriyoruz.

Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü (KKOK) organizasyonları, gerek disiplin, gerekse güvenlik yönünden öncü organizasyonlar niteliğinde gerçekleşiyor ve bu şekilde devam etmesi içinde elimizden gelen katkıyı KKTC motorsporlarına vermeye devam edeceğiz.

Gelelim esas anlatmak istediğim konuya, ki sürekli bana bu sorular soruluyor; Drift nasıl puanlanır? neye göre puanlanır?

Aslında cevap çok basit,

Yarışma öncesi düzenlenen sporcu brifinglerinde hakemler sürücülere nasıl sürmeleri gerektiğini nerelerden geçmelerini istediklerini anlatırlar ve bu brifingte anlatılan kurallara göre yarışmacılar hakemler tarafından puanlanırlar.

Yani Drift sporunda sabit kurallar, Drift pistlerinde sabit güzergahlar ve çizgiler bulunmamaktadır.

Özetle, hakem o gün ne istiyorsa o.

Bir Drift sporcusu 100 metre koşucusu gibi zamana karşı çizgiyi geçmek için koşarak ilerlemez, hakemlerin istediği çizgi ve şekillerde arabasını dans ettirir gibi sürmek zorundadır. Tıpkı Tango yapar gibi.

Sezonun Yaz arasına girdik. Sıcaklarda dans edilmez dedik.

Eylül’de bomba gibi bir organizasyonla geliyoruz. Detayları yakın zamanda damalibayrak.net adresinden öğrenebileceksiniz.

Bizi izlemeye devam edin…

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı