KKTC MotorSporlarKKTC OFF-ROAD

Yusuf Hüdan Offroad Rally-Sprint’te 20 ekip yarışacak

Offroad Ralli-Sprintte 2018 sezonu, Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği ve Kyrenia Off Road Derneği’nin ortak organizasyonu olan “Yusuf Hüdan Offroad Rally-Sprint” yarışı ile devam ediyor.

Kuzey Kıbrıs Offroad Derneği ve Kyrenia Offroad Derneği’nin ortak organizasyonu ile bu sezon ilk kez organize edilen Offroad Rally-Sprint Şampiyonası’nda sezonun ikinci yarışı 1 Aralık 2018 Cumartesi günü Tatlısu’da yapılıyor. Tatlısu Belediyesi’nin sponsorluğunda; Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun da destekleri ile yapılacak olan yarış, Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü’nün sportif direktörlüğünde; Güven Sigorta, Telsim Vodafone ve Capital Radyo’nun da destekleri ile hayata geçiriliyor.

Basın toplantısı yapıldı
Tatlısu Belediye Başkanı Ahmet Hayri Orçan, Kuzey Kıbrıs Offroad Derneği başkanı Hakan Kofalı, Kyrenia Offroad Derneği Başkanı Hakan Denizalp, Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü Başkanı Zeki Topcu ve organizasyon komite üyesi Ramadan Uzun’un hazır bulunduğu basın toplantısı 29 Kasım 2018 Perşembe günü Eziç Restaurant’ta gerçekleştirildi. Tatlısu Belediye Başkanı Hayri Orçam, “Amacımız bu etkinlikleri bölgemize taşıyarak orada bir farkındalık yaratmak ve gençlerimizi bu tip sportif faaliyetlerin içerisine çekmek, cazip hale getirmek ve onları teşvik etmektir. Bölgemizin güzelliklerini katılacak olan ekipler ve seyircilere, basın aracılığıyla da halkımıza ve dünyaya tanıtmak istiyoruz. Hedefimiz harnup festivali kapsamında bu faaliyeti icra etmekti ancak Yusuf Hüdan’ın vefatı ile ertelemiştik. Bu vesileyle Hüdan hocamıza da rahmet dilemek istiyorum. Bu organizasyon onun adını taşıyacağı için çok anlamlı olacak ve bunu da geleneksel hale getirmek istiyoruz.” dedi. KKORD Başkanı Hakan Kofalı, KYOFF Başkanı Hakan Denizalp ve KKOK Başkanı Zeki Topcu’nun da söz aldığı toplantıda ortak amaç Yusuf Hüdan’ın adına yaraşır bir organizasyon yapmak olduğu noktasında duruldu. Ramadan Uzun ise yarışla ilgili bilgiler verdi.

Yarış, 11.00’de başlayacak
1 Aralık 2018 Cumartesi günü saat 11.00’de Tatlısu Zambak’tan başlayacak olan yarışın ilk etabı 11.20’de, ikinci etabı 12.45’te ve son etabı 14.10’da geçilecek. Yarış, 8 kilometrelik etabın biri antrenman olmak üzere üç kez geçilmesiyle gerçekleştirilecek. Etapların tamamlanmasının ardından ödül töreninin ise takribi 15.00’de yapılması planlanıyor.

20 ekip yarışacak
3 yarıştan oluşan şampiyonanın ikinci yarışı, iki offroad derneğinin şampiyonalarının tamamlanmasının ardından yapılıyor. 15 aralık’ta final yarışı yapılacak Offroad Rally-Sprint yarışının ikinci ayağına 20 ekip kayıt yaptırdı. Otomobil, ATV ve UTV araçlarla mücadele edecek olan yarışmacılardan otomobil sınıfı, araçların motor hacimlerine göre 4 sınıfa ayrıldılar. ATV kategorisinde Sona Singh yalnız mücadele edecek. UTV kategorisinde ise 2 ekip olacak. En yoğun katılım ise otomobil kategorisinde oldu ve 17 ekip listede yerini aldı.

Kayıt Listesi:

TakımPilotCo-PilotAraçSınıf
1Sun Racing TeamCem AytaçCevdet AlptürkMitsubishi PajeroT4
2Yusuf Hüdan Racing TeamMusa ErsoyRamadan KıralLand Rover TomcatT4
3Sun Racing TeamGöksel MacilaYücel TopcuMitsubishi Pajero EvoT3
4Sun Racing TeamHalim KahvecilerRamadan UzunNissan PatrolT3
5Yusuf Hüdan Racing TeamBurak EmingilEmin EmigilSuzuki X90T1
6Zubi Racing TeamSoyer ArsevenHasan Reyhan(K)Mitsubishi Pajero EvoT4
7Argun ÇağılHarun ÇakırLand Rover TomcatT4
8Zubi Racing TeamNiyazi BedelHakan GüneyLand Rover DiscoveryT4
9Ahmet EsendağlıVeli EsendağlıSuzuki Grand VitaraT2
10Baştaşlar Offroad TeamAhmet BaştaşDoğa KoyuncuLand Rover TomcatT4
11Halil ErdoğuşHakan KofalıJeep Grand CherokeeT3
12Bereket BereketligilAhmet AlasyaMitsubishi Pajero EvoT3
13Yusuf Hüdan Racing TeamKader HacıabitoğluErdem OskarSuziki VitaraT1
14Zubi Racing TeamZühtü CumalıgilEraslan ErgünLand Rover TomcatT4
15Hüseyin KansuRaif HacıaliSuzuki SamuraiT1
16Yusuf Hüdan Racing TeamHüda HüdanHasan ReyhanSuzuki VitaraT2
17Yusuf Hüdan Racing TeamLevent SönmezMehmet CoşarMitsubishi PajeroT3
18Edim MacilaEser HarperYamaha YXZ 1000RUTV
19Polaris Racing TeamIraz TuğberkEfe ÖzhakkıPolarisUTV
20Polaris Racing TeamSona SinghATV

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı