KKTC KLASİK OTOMOBİLKKTC MotorSporlar

YDÜ Klasik Otomobil Rallisi’nde muhteşem final

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği’nin (KTKOD) Royalton 2019 Klasik Otomobil Ralli Şampiyonası kapsamında Yakın Doğu Üniversitesi ana sponsorluğunda düzenlediği ralli, YDÜ Otomobil Müzesi’nde yapılan ödül töreniyle tamamlandı.

26 Mayıs 2019 Pazar günü olmak üzere ilk günü ralli, 27 Mayıs 2019 Pazartesi günü olmak üzere ikinci günü ise YDÜ Otomobil Müzesi’nde ödül töreni olmak üzere iki günlük organizasyon ile yapılan 6.Yakın Doğu Üniversitesi Klasik Otomobil Rallisi” tamamlandı.

73 ekibin katıldığı ralli, Lefkoşa Dereboyu’nda bulunan Near East Bank önünden başlayıp; Gönyeli, Yenikent, Serhatköy, Zümrütköy’den sonra Güzelyurt-Lefke çevre yolundan Gaziveren köyüne kadar kısa fakat zorlu üç özel etapta yapıldı. Livadya Restaurant’ta verilen öğle yemeğinin ardından ralli tamamlandı. Yarışın neticeleri ise, geleneksel hale gelen şekilde, YDÜ Klasik ve Spor Otomobil Müzesi’nde düzenlenen ödül töreninde açıklandı.

Ödül töreninde; Başbakan Ersin Tatar, Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, TC Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyon Başkanı Hasan Karaokçu, YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı İrfan S. Günsel, Fenerbahçe Spor Kulübü Asbaşkanı Sertaç Komsuoğlu ve KTKOD Başkanı Burçin Aliusta hazır bulundu.

İsmet-Ayşe Tufan çifti yarışı zirvede tamamladı
Royalton 2019 Klasik Otomobil Ralli Şampiyonası’nda dernek üyelerine 2,25 kat sayı üzerinde puan veren YDÜ Klasik Otomobil Rallisi’nin genel klasman birincisi, 1960 model Volkwagen Beetle klasik araçlarıyla İsmet-Ayşe Tufan çifti oldu. İkincilik ise 1971 model Triumph Stag araçlarıyla Murat-Safiye Osmanoğlu’nun olurken üçüncü 1979 model Mercedes Benz 350 SL araçlarıyla Ali-Pembe Kelebek çifti oldu.

Genel klasmnın yanı sıra kategorilerde de dereceye girenlere kupaları takdim edildi. E kategorisinde Fehim-Bahar Selçuklu ikilisi, F kategorisinde Tolga-Bedia Tekin ikilisi, G kategorisinde Halil Erhan-Gizem Cangil ikilisi, Çiftlerde Vehit-Berrin Denizer ikilisi, Kadınlarda Fatoş Arca-Yaren Işık ikilisi, Turing kategorisinde Kemal Akeler-Aslı Azizoğlu ikilisi ve Volkswage Beetle kategorisinde İsmet-Ayşe Tufan ikilisi ilk sırada yer aldı. Yarışın en iyi ideal süresini ise SHT 3’te 0,167 saniyeyle Tolga-Bedia Tekin çifti yaptı. YDÜ Hastanesi ise, yarışa katılan herkese aralık ayı sonuna kadar geçerli olan ücretsiz check-up hediye etti.

KTKOD’un çalışması takdir edildi
Ödül töreninde konuşan Başbakan Ersin Tatar, manevi değerleri olan araçların tekrar topluma kazandırılması gerektiğini belirterek bu gibi ciddi organizasyonların sadece ülkemizde değil, yurt dışından da takip edildiğini söyledi. Tatar, Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği yönetimini ülke tanıtımına ve turizme sağladıkları katkı için kutladı. TC Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri de, ilk kez böylesine kapsamlı bir törene katıldığını ifade ederek klasik severlerin çabasını takdir etti. KTKOD Başkanı Burçin Aliusta ise, sezon başında çizdikleri hedef doğrultusunda ilerlediklerini belirterek katkı koyan, emek veren ve kendilerine güvenen herkese teşekkür etti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı