MOTOGP

Yamaha Yeni Motorunu Tanıttı

Yamaha takımı 2014 MotoGP sezonunda, Jorge Lorenzo ve Valentino Rossi’nin kullanacağı motorunu Endonezya’daki Yamaha bayisinde tanıttı.

2013 sezonunda şampiyonluğu Honda sürücüsü Marc Marquez’e kaptıran Yamaha sürücüsü Jorge Lorenzo, tanıtımda iddialı konuştu.

Lorenzo: “Bu sezon için beklentilerim büyük. Kış aylarında omzumdaki platini aldırmak için bir operasyon geçirdim ve biraz kilo vermiştim ama noel sonrası kilolarımı kısmen geri aldım. Bu kiloları vermek için çok sıkı çalışıyorum. Sezona tıpkı geçen seneki gibi başlamak ve podyumda olmak istiyorum. Rakiplerimiz oldukça zorlu, ancak bazı alanlarda gelişim yakalayabilirsek yeniden şampiyonluk mücadelesi verme şansımız olur.” Dedi

Daha önce sezonun ilk yarısındaki performansı gelecek planları için çok önemli olduğunu söyleyen takımın ikinci sürücüsü Valentino Rossi: “Önümüzdeki sezon için beklentilerim yüksek. Amacım geçen senekinden daha iyisini yapabilmek, rekabetçi olmak ve her hafta sonu podyum mücdelesi verebilmek. Eminim motorumuz yeniden rekabetçi olacaktır.” Dedi.

MotoGP 2014 sezonu, 23 Mart Pazar günü Katar’da yapılacak yarış ile başlayacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı