WRC

WRC’de sıra Fransa Rallisi’nde

Dünya Ralli Şampiyonası 2016 takviminde 11’nci yarış olan Fransa Rallisi, 29 Eylül – 2 Ekim 2016 tarihleri arasında yapılıyor. Çin Rallisi’nin iptal edilmesiyle yaklaşık bir buçuk aylık aranın ardından hasret sona eriyor.

Geçtiğimiz sene olduğu gibi bu sene de değişikliklerle Dünya Ralli Şampiyonası’na evsahipliği yapacak olan Fransa Rallisi, yaklaşık 400 kilometrelik özel etap mesafesiyle dikkat çekiyor. %70’i yenilenen güzergahıyla Fransa Rallisi 2016 takviminde Meksika Rallisi’nden sonra en uzun ralli olacak.

Toplamda 10 etabın geçileceği Fransa Rallisi’nde 5 etap yaklaşık 50 kilometre uzunluğunda, 4 etap ise yaklaşık 30 kilometre uzunluğunda. Rallinin son etabı ise 10 kilometre uzunluğa sahip.

Ralli, Fransa’nın Ajaccio Şehrinde yapılacak olan seromonik start ile 29 Eylül 2016 Perşembe akşamı start alacak. Rallinin ilk günü olan 30 Eylül Cuma günü ekipler toplamı 157,68 kilometre olan “Acqua Doria-Albitreccia” ve “Plage Du Liamone-Sarrola-Carcopino” etaplarını ikişer kez geçip ilk günü tamamlayacaklar.

wrc-de-sira-fransa-rallisi-nde1

İkinci gün ise toplam mesafesi 169,04 kilometre olan “La Potra-Valle Di Rostino” ve “Novella-Pietralba” etapları ikişer kez geçilecek.

Rallinin son günü ise en kısa gün olacak. Toplam mesafesi 64,02 kilometre olan iki etap geçilecek. Ekipler önce 53,78 kilometre ile rallinin en uzun etabı olan Antisanti-Poggio Di Nazza etabını geçecekler ardından da 10,42 kilometre ile rallinin en kısa etabı olan ve aynı zamanda ilk üç sırada finiş gören ekiplere ekstra puanlar veren (avantaj etabı) “Porto-Vecchio-Palombaggia” etabını geçip finiş görecekler.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı