Uluslararası MotorsporlarıWRC

WRC’de sezonun beşinci yarışı Sardunya’da yapılıyor

Dünya Ralli Şampiyonası’nda (WRC) 2021 sezonunun beşinci yarışı İtalya’nın Sardunya Adası’nda yapılıyor. Ralli, 3 Haziran 2021 Perşembe akşamı yapılacak seremoni ile başlayıp 20 etap sonunda 6 Haziran 2021 Pazar günü sona erecek.

Dünya Ralli Şampiyonası’nda sezon; Monte Carlo, Arktik Finlandiya, Hırvatistan ve Portekiz’in ardından Sardunya Rallisi ile devam ediyor. 3-6 Haziran 2021 tarihleri arasında yapılacak rallide ekipler 20 özel etap geçecekler. Toplam uzunluğu 1060 kilometre olan rallide etap uzunluğu yaklaşık 303 kilometre olacak.

3 Haziran 2021 Perşembe yapılacak seremoni ile başlayacak rallide ekipler 4 Haziran 2021 Cuma sabahı etaplarda boy göstermeye başlayacaklar. İlk günün sabah bölümünde ekipler 2 etabı ikişer kez geçip servis alacaklar. Ardından yine iki etabı ikişer kez geçip 127 kilometrelik günü tamamlayacaklar. 129 kilometrelik rallinin ikinci gününde ise ekipler yine ilk gün olduğu gibi bir programla 8 etap geçecekler. 6 Haziran 2021 Pazar günü ise toplamı 46 kilometre olan 4 etap geçilecek ve ralli sona erecek.

2020 sezonunda 7’nci Dünya Şampiyonluğunu kazanan ve 2021 sezonuna da hız kesmeden zaferle başlayan Toyota pilotu Sebastien Ogier, Hırvatistan’da da zaferle ayrılmıştı. Şampiyonada lider durumda bulunan Fransız pilot bu sezon üçüncü zaferini arayacak. Monte Carlo ve Hırvatistan’da ikinci olan, Portekiz’de ise zafere ulaşan Ogier’in takım arkadaşı Elfyn Evans ise şampiyonada ikinci sırada yer alırken, Hyundai pilotu Thierry Neuville üçüncü sırada bulunuyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı