Uluslararası MotorsporlarıWRC

WRC’de 2021 sezonunun ilk lideri Tanak!

Dünya Ralli Şampiyonası’nda 12 yarışlık 2021 sezonu, 21 Ocak 2021 Perşembe akşamı ilk iki etabı geçilen Monte Carlo Rallisi ile başladı.  4 günlük rallinin ilk gününü Hyundai pilotu Ott Tanak lider tamamladı.

Rallinin efsane ismi Sebastien Ogier’in şampiyonluğu ile tamamlanan 2020 sezonunun tamamlanmasından 46 gün sonra, Monte Carlo Rallisi ile 2021 sezonu başladı. 84 ekibin start aldığı rallinin WRC kategorisinde; 3 Toyota, 3 Hyundai, 2 Ford ve 2 de takım kaydı olmayan ekip olmak üzere toplam 10 ekip start aldı.

2 etabı 21 Ocak 2021 Perşembe akşamı geçilen rallinin ikinci günü olan 22 Ocak 2021 Cuma günü 5 etap, 23 Ocak 2021 Cumartesi günü 3 etap ve 24 Ocak 2021 Pazar günü 4 etap geçilerek ralli son bulacak.

Ralliye hızlı bir başlangıç yapan Hyundai pilotu Ott Tanak iki etabı da zirvede tamamlamayı başardı. İlk etapta Tanak’ın 3 saniye ardında kalan Toyota pilotu Kalle Rovanpera, ikinci etapta da 0,3 saniye geride kalarak ilk günü 3,3 saniye geride ikinci sırada tamamladı. İki etapta da üçüncü sırada yer alan Toyota pilotu Elfyn Evans toplamda 8,5 saniye farkla günün üçüncüsü oldu.

Liderin takım arkadaşı Thierry Neuville günün dördüncüsü olurken, son şampiyon Sebastien Ogier küçük bir fren problemi yaşadığı ilk günü Toyota’sı ile beşinci sırada tamamladı. Hyundai takımının üçüncü pilotu Dani Sordo, aracından gelen garip sesler olduğunu söylediği ilk günü liderin yaklaşık 43 saniye gerisinde altıncı sırada noktaladı.

Pierre-Louis Loubet yedinci olurken, WRC2 lideri Andreas Mikkelsen günü sekizinci sırada tamamladı. WRC2’de yarışan Adrien Fourmaux dokuzuncu olurken, Gus Greensmith ilk 10’u tamamladı. Takım kaydı yaptırmayan Katsuda, Toyota’sı ile 11’inci olurken ilk günü kurbanı Ford pilotu Teemu Suninen oldu. İlk etapta virajı alamayan Suninnen takla atarak yarış dışı kaldı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı