Uluslararası MotorsporlarıWRC

WRC yılın fotoğrafı Katikis’ten

2017 yılından beri Dünya Ralli Şampiyonası’nda çektiği fotoğraflarını Kıbrıs Ekran sayfalarından yayınladığımız, daha önce ülkemize de davetli olarak gelip ralli fotoğraflayan Nikos Katikis’in, 2020 Meksika Rallisi’nde çektiği fotoğraf, yılın fotoğrafı seçildi.

Yunan ralli fotoğrafçısı Nikos Katikis, wrc.com sitesinde yapılan oylamada, taraftarların çeyrek oyunu alarak “ProGrade Dijital 2020 Yılın Fotoğrafı” ödülünü kazandı. %22.9 oy alan Katikis’i, %16,9 oy oranıyla Thomas Fenetre ve %12,2 oy oranıyla Bastien Baudin takip etti.

Kıbrıs’ta daha önce Avrupa Ralli Şampiyonası ve Kuzey Kıbrıs Rallisi için de bulunan Katikis, 2017 yılından beri Dünya Ralli Şampiyonası’nda çektiği fotoğrafları Kıbrıs Ekran okuyucuları için de editörümüz Çağın Özılgaz ile paylaşıyor.

Fotoğrafının kazandığını öğrendiğinde oldukça mütevazı davranan Katikis, wrc.com’a 2020 Meksika Rallisi son etabında çektiği fotoğraf için açıklamalarda bulundu. “Bana göre bu fotoğraf saf yetenekten ziyade “Doğru zamanda doğru yerde” fotoğrafı oldu. Rallinin tüm kahramanlarını aynı çerçeveye koymaya çalıştım. Araba, at ve bayrak. Helikopter fotoğrafı daha enteresan yapmak için ekstra oldu. Ayrıca sürücünün yarış çizgisini kaybetmesi fotoğrafa biraz daha fazla aksiyon kattı.” dedi. Katikis ayrıca oy kullanan taraftarlara minnettar olduğunu söyledi. “Benim fotoğrafımı oylayan WRC ve Motorsporları taraftarlarına teşekkür ederim. Benim fotoğrafımın yılın fotoğrafı seçilmesi benim için büyük bir onur. Profesyonel WRC fotoğrafçılarının çektiği her fotoğrafın arkasında büyük bir emek ve fedakârlık vardır. Finale kalan 10 fotoğraf da muhteşemdi. Hepsi de kazanan olabilirdi.” dedi.

Fotoğrafçılar 21-24 Ocak 2021 tarihleri arasında yapılacak Monte Carlo Rallisi ile yeniden iş başında olacaklar.

İkinci olan Fotoğraf: Thomas Fenetre, Monte Carlo Rallisi

Üçüncü olan Fotoğraf: Bastien Baudin, Türkiye Rallisi

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı