Uluslararası MotorsporlarıWRC

WRC Arjantin, Portekiz ve İtalya ertelendi

Global Covid-19 pandemisi sebebiyle Dünya Ralli Şampiyonası’nda yarışlar ertelenmeye devam ediyor.

Meksika Rallisi’nin yapıldığı hafta sonu etkisini özellikle Avrupa’da ve Amerika’da arttıran Coronavirüs, önce Meksika Rallisi’nin 1 gün kısaltılmasına sebep olmuştu. Takip eden hafta, 23-26 Nisan tarihleri arasında yapılması planlanan sezonun dördüncü yarışı olan Arjantin Rallisi’nin ertelenme kararı çıkmıştı. Arjantin hükümeti virüsün yayılmasını önleyecek önlemler kapsamında WRC yönetimi, FIA ve etkinlik organizatörü olan Arjantin Otomobil Kulübü’nün oybirliği ile kararın alındığını açıklamıştı. Ralli koordinatörü David Eli ise sağlığın önemli olduğunu ve en erken zamanda Arjantin Rallisi’nin 40.yarışını yapmak istediklerini söyledi.

Portekiz ve İtalya rallileri de ertelendi
Dünya Sağlık Örgütünün Coronavirüs (Covid-19) salgınını Pandemi olarak açıklamasının ardından sezonun beşinci ve altıncı yarışları olan Portekiz Rallisi ve İtalya Rallisi de ertelendi. Salgının yayılma hızının artmasıyla oluşan ortamın yarışları yapmaya elverişli olmaması nedeniyle iki ülkenin otoriteleriyle yapılan görüşmelerin ardından iki yarış da ertelendi. 21-24 Mayıs tarihleri arasında yapılması planlanan Portekiz Rallisi ve bu salgından şu ana kadar en çok etkilenen ülke olan ve 4-7 Haziran tarihleri arasında yapılması planlanan İtalya Rallisi ülkelerden gelen talep üzerine ertelendi.

Sezonun devamı için WRC organizatörü ve FIA arasındaki görüşmeler ve ev sahibi ülkelerin durumlarının takip edildiği açıklandı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı