KKTC KARTINGKKTC MotorSporlar

Ülkemizi İtalya’da temsil ettiler

Akdeniz ROK Cup Karting Şampiyonası’nda mücadele eden 5 sporcumuz, İtalya’da yapılan “ROK Cup International Superfinal 2019”e katıldı.

Ülkemizde organize edilen Akdeniz ROK Cup Karting Şampiyonası’nda başarılı olan 5 sporcumuz, İtalya’da geçtiğimiz hafta sonu organize edilen “ROK Cup International Superfinal 2019”da mücadele etti. İtalya’nın Brescia şehrindeki Lonato kasabasında yer alan South Garda Pisti’nde her yıl yapılan “ROK Cup International Superfinal”a 35 ülkeden 435 sporcu katıldı.

10-12 Ekim 2019 tarihleri arasında yapılan turnuvada Mini şampiyonumuz Niyazi Özçınar, Junior şampiyonumuz Demir Emre, Junior ikincimiz Mert Uzun, Senior’da Tolga Güryel ve Expert şampiyonumuz izzet Çınar mücadele etti.

Sporcularımız 3 günlük program içerisinde antrenmanlar, sıralamalar ve elemelerle finallere kalmaya çalıştılar. Organizasyonun ilk günü antrenmanlarla geçti. İkinci ve üçüncü gününde yapılan yarışlarla A ve B finallerine katılacak yarışçılar belirlendi. Senior kategoride mücadele eden Tolga Güryel Omp Trophy finaline kalmayı başardı ve finalde 9’uncu oldu. Expert kategoride yarışan İzzet Çınar ise B finaline kaldığı yarışta 14’üncü olmayı başardı. Mini ve Junior kategorilerde toplam 5’er yarışa çıkan Niyazi Özçınar, Demir Emre ve Mert Uzun ise yaşadıkları temaslarla yeterli puanları toplayamayıp finale kalamadılar ancak finalistlerle yakın dereceler yaparak takdir topladılar. Genç sürücülerimiz için büyük bir tecrübe olan organizasyon sonunda ülkemizi başarılı bir şekilde temsil ederek ülkeye döndüler.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı