TOSFEDTürkiye Motor Sporları

Tuzla’da karting heyecanı yaşandı

2019 Türkiye Karting Şampiyonası'nın dördüncü ayak yarışları, 22 Haziran 2019 Cumartesi günü Tuzla Karting Park’ta düzenlendi.

Tuzla Motorsporları Kulübü tarafından düzenlenen organizasyon sonunda Formula Senior kategorisinde Ali Ehad Türker, Formula Junior kategorisinde Yiğit Arslan ve Mini kategorisinde Emir Tanju günü birincilikleri paylaşan isimler oldular.

Mini kategorisinde liderlik çekişmesi Emir Tanju ile Hakkı Dorum arasında yaşandı. İlk 2 yarışı kazanan Emir Tanju, son yarışı Hakkı Dorum’a kaybetmesine rağmen günün birincisi oldu. Hakkı Dorum ikinciliği elde ederken İskender Zülfikari üçüncülüğü aldı. Mini kategorisinde dereceye giren sporcular kupalarını başarılı Türk milli sporcu Ayhancan Güven’in elinden aldılar.

Formula Junior kategorisinde Yiğit Arslan günün üç yarışını da kazanarak birinciliğe ulaştı. Kerim Sulyak ikinciliği, Ömer Asaf Kolot üçüncülüğü elde etti. Formula Senior kategorisinde ise her 3 yarışı da kazanan Ehad Türker kürsünün en üst basamağına bir kez daha çıktı. Türker’in ardından Zekai Özen ikinciliği, M. Kerem Kahraman üçüncülüğü alarak günü kupayla tamamlayan sürücüler oldular.

2019 Türkiye Karting Şampiyonası’na 13-14 Temmuz 2019 tarihleri arasında TOSFED Körfez Karting Pisti’nde düzenlenecek olan 5. ayak yarışlarıyla devam edilecek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı