TOSFEDTürkiye Motor Sporları

Türkiye Offroad Şampiyonası’nda mücadele Sinop’a taşınıyor

2019 Türkiye Offroad Şampiyonası beşinci ayağı olan Sinop Offroad Yarışı, 9-10 Kasım 2019 tarihleri arasında Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sinop Valiliği ve Sinop Belediyesi’nin katkılarıyla Sinop Offroad Kulübü tarafından organize ediliyor.

Akliman – Hamsilos bölgesinde belirlenen parkurda ekiplerin toplamda 77,40 kilometre uzunluğundaki 7 özel etapta mücadele edeceği organizasyon, takibi ve izlemesi kolay, seyir keyfi yüksek bir parkurda gerçekleştirilecek olmasıyla dikkat çekiyor. Katılımcı ekipler, 9 Kasım 2019 Cumartesi günü saat 12.15’den itibaren Yalçın Özdaban adı verilen ve Akliman’da yer alan 13.80 kilometre uzunluğundaki mukavemet etabını 3 kez geçerek yarışın ilk gününü tamamlayacaklar.

10 Kasım 2019 Pazar sabahı ise 09.05’te Sinop İskele Meydanı’nda sporcu ve görevlilerin katılımıyla yapılacak ulu önder Mustafa Kemal Atatürk için anma töreninin ardından Atam İzindeyiz adı verilen 9 kilometre uzunluğundaki seyirci etabı 4 kez geçilecek. Bostancılı Kışla Burnu’nda belirlenen parkurda koşulacak bu etabın ardından saat 18.30’da Sporcu Kamp Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilecek ödül töreni ile organizasyon son bulacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı