TOSFEDTürkiye Motor Sporları

TRŞ’de sezon finali Bursa’da

Bursa Otomobil Sporları Kulübü (BOSSEK) tarafından bu yıl 44. kez düzenlenen 2019 Türkiye Ralli Şampiyonası yedinci ve son yarışı Yeşil Bursa Rallisi, 1-3 Kasım 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Nilüfer Belediyesi katkılarıyla Hankook Toktaş, Otomotiv, ALOFT Bursa Hotel, Sur Yapı Marka AVM, Burkay Group, Kutlucan Holding, Fora Araç Takip, Auto Club ve PowerApp sponsorluğunda düzenlenen organizasyonda 24 ulusal, 9 historic ve 25 Zafer Vatansever Kupası klasmanlarında olmak üzere toplam 58 otomobil ve 116 sporcu katılacak. Organizasyon, Orhaneli – Keles bölgesindeki 114,10 kilometresi özel etap, toplam uzunluğu ise 453,38 kilometre olan asfalt zeminli parkurda koşulacak.

1 Kasım 2019 Cuma akşamı saat 18.00’de Nilüfer Belediyesi Halk Evi önünde gerçekleştirilecek start seremonisi ile başlayacak olan rallinin ilk gününde saat 18.30’da ise FSM Bulvarı üzerinde belirlenen Nilüfer Belediyesi Seyirci Özel Etabı geçilecek.

İkinci gün olan 2 Kasım 2019 Cumartesi günü saat 09.00′da direksiyon başına geçecek olan ekipler; ikişer kez Hankook adıyla geçilecek olan Dağgüney, Ahmet Burkay adıyla geçilecek olan Firuz ve Zafer Vatansever adıyla geçilecek olan Harmanalanı etaplarının ardından saat 17.30’dan itibaren Sur Yapı Marka AVM otoparkında yer alan servis alanında günü tamamlanmış olacaklar.

3 Kasım 2019 Pazar sabahı saat 09.00’dan itibaren ekipleri Uludağ eteklerinde zorlu bir mücadele bekliyor olacak. Soğukpınar ve Nilüfer adıyla geçilecek olan Hüseyinalan etapları ardından servise girecek olan ekipler, son olarak bu iki etabı tekrar geçerek, zorlu sezon finalini tamamlamış olacaklar.

Türkiye Ralli Şampiyonası haricinde 35 yaş üzeri klasik ralli otomobillerinin yer aldığı Türkiye Historic Ralli Şampiyonası ile amatör sürücülere yönelik Zafer Vatansever Ralli Kupası‘na da puan veren ralli, saat 14.00′den itibaren ALOFT Bursa Hotel önündeki finiş podyumunda son bulacak.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı