TOSFEDTürkiye Motor Sporları

TRŞ Ege Rallisi ile başlıyor

Ege Otomobil Sporları Kulübü tarafından organize edilen, Türkiye Ralli Şampiyonasının açılış yarışı olan Ege Rallisi, bu sene 29’uncu yarışıyla 12-14 Nisan 2019 tarihleri arasında yapılıyor.

Ege Bölgesinin en önemli organizasyonları arasında yer alan ve bu yıl da takvimde Türkiye Ralli Şampiyonası’nın açılış yarışı olarak yer alan Ege Rallisi, Ege Otomobil Sporları Kulübü tarafından 13-14 Nisan 2019 tarihleri arasında organize ediliyor.

Bu sezon Obel Civata’nın isim sponsoru olarak destek verdiği Obel Cıvata 29.Ege Rallisi, Dap Yapı, Euphoria Aegean Resort & Spa, Spor Toto, Auto Club, Power FM ve Akdoruk Su co-sponsorluğunda, İzmir Valiliği, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Seferihisar Kaymakamlığı, Seferihisar Belediyesi, Menderes Kaymakamlığı ve Menderes Belediyesi katkılarıyla ile gerçekleştiriliyor.

Seferihisar pazar yerinin Servis Alanı olarak kullanılacağı rallide, 13 Nisan 2019 Cumartesi günü 12.00’de ralli merkezi European Eagean Resort Hotel önünden start alacak olan ekipler Beyler özel etabını iki kez geçtikten sonra günü Dap Yapı seyirci özel etabı ile noktalayacaklar. Bu sene seyirci özel etabının Sığacık’a alınmasıyla adeta festival havasında geçecek organizasyonda, baharın en güzel ayında Ege denizi esintilerine, Türkiye’nin en başarılı ralli pilotlarının otomobillerden yükselen sesler karışacak.

14 Nisan 2019 Pazar sabahı 10.00’da direksiyon başına geçecek olan ekipler, Obel Cıvata 29.Ege Rallisi’nin ikinci günüde Çatalca, Maden, Gödence köylerinin içinde olduğu ve ikişer kez geçecekleri Zafer Vatansever, Euphoria Aegean ve İbrahim Talda etaplarında ter dökecekler. Saat 16.30’da servis alanındaki finiş podyumunda son bulacak organizasyon Türkiye Ralli Şampiyonası haricinde Türkiye Historic Ralli Şampiyonası ve Zafer Vatansever Ralli Kupası’na puan verecek.

Kayıtlar Tamamlandı
Euphoria Aegean Resort & Spa’nın ralli merkezi olarak kullanılacağı bu yarış; Türkiye Ralli Şampiyonası -Türkiye Historic Ralli Şampiyonası – Zafer Vatansever Ralli Şampiyonası’na da puan verecek. 6 Takımın mücadele edeceği yarışa; Türkiye Ralli Şampiyonası’nda 26, Türkiye Historic Ralli Şampiyonası’nda 10, Zafer Vatansever Ralli Şampiyonası’nda 26 olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından 62 otomobil 124 sporcu katılımı gerçekleşecek.

Katılımcı takımlardan; BC Vision Motorsport ekibi, 2018 Türkiye Ralli Şampiyonu Burak Çukurova ve üçüncüsü Kıbrıslı Sporcu Deniz Fahri’nin de arasında bulunduğu 4 Pilot ile mücadele edecek. Castrol Ford Team Türkiye ekibi, bir sezonluk aranın ardından Türkiye Şampiyonasına dönüş yapan Murat Bostancı ve bu sezon ilk defa 4 çeker bir araç ile yarışacak genç pilotu Buğra Banaz’ın da dahil olduğu 10 araç ile şampiyona rekabet katacak. Fiat Motor Spoları ekibi, Fatih Kara’nın yönetiminde 1 araç, Parkur Racing ekibi Engin Kap’ın yönetiminde 1 araç ile katılım sağlarken, Gp Garage My Team ekibi Hakkı Ağaoğlu ve Erkan Güral’ın da aralarında bulunduğu 6 araçlık bir ekip ile şampiyonada yer alacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı