TOSFEDTürkiye Motor Sporları

TOSFED 2018 Gala Gecesi gerçekleştirildi

Türkiye’de otomobil sporlarının 2018 sezonunda dereceye giren sporcu ve takımların ödüllerinin dağıtıldığı “2018 TOSFED Gala Gecesi” 22 Aralık 2018 Cumartesi akşamı Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun da katılımıyla İstanbul’da Emek Sahnesi’nde gerçekleştirildi.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Başkanı Serkan Yazıcı’nın ve Yönetim Kurulu üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleşen 2018 TOSFED Gala Gecesi’ne iş, siyaset ve cemiyet hayatından birçok isim katıldı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun da katıldığı gecede, ralli, pist, karting, trial, offroad, drift, tırmanma ve klasik otomobil şampiyonalarında genel klasman ve kategorilerinde ilk sırayı elde eden sporcu ve takımlara ödülleri verildi.

Ayrıca Türkiye’yi yurt dışında temsil edip podyuma çıkan sporcular ile Avrupa’da şampiyonluk kazanan sporcu ve takımların da ödüllendirildiği gecede, il gözetmen kuralları, sponsor firmalar, organizatör kulüp başkanları ile branşlarında en yüksek gözlemci puanı alan organizasyonlara da plaket takdim edildi.

Deniz Fahri üçüncülük kupasını aldı
Bu özel gecede Türkiye Ralli Şampiyonası’nda birinci olan Burak Çukurova ile Vedat Bostancı’ya ve Türkiye Ralli Takımlar Şampiyonu Ford Motorsport Türkiye’ye ödüllerini Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu verdi. Gecede Türkiye Ralli Şampiyonası üçüncülük kupasını sporcumuz Deniz Fahri TOSFED Başkanı Serkan Yazıcı’nın elinden aldı.

En iyi organizasyon ödülü KKTOK’ye
Gecede ayrıca Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’na 2018 sezonunda Türkiye Ralli Şampiyonası’na puan veren Kuzey Kıbrıs Rallisi’nde gösterdiği üstün başarı sebebi ile plaket takdim edildi. Sezonun en iyi organizasyonu ödülünü KKTOK Başkanı Tigin Kişmir aldı.

 “2018 otomobil sporlarının altın yılı oldu”
2018 yılının otomobil sporlarının altın yılı olduğunu dile getiren Başkan Serkan Yazıcı; “Böyle güzel bir gecede birlikte olmak bizim için çok ayrı bir mutluluk. Önümüzdeki dönem kulüplerimize her zaman olduğu gibi destek vermeye devam edeceğiz. Milli sporculara, genç yeteneklere ve TOSFED Yıldızını Arıyor projesine gerçekten çok önem veriyoruz. O yüzden bu genç yeteneklere destek verilmesini bekliyoruz. Bütün branş ve kategorilerin ödüllendirildiği bir gecedeyiz ama destek verildiğinde uluslararası arenada aldığı başarılar ile bizleri çok gururlandıran gençlerimiz var. Genç yeteneğimiz Ayhancan Güven yine bu sezonda 3 şampiyonlukla bize çok büyük gurur yaşattı. Özellikle Bahreyn’de düzenlenen Uluslar Kupası’nda takım arkadaşı Salih Yoluç ile birlikte aldığı şampiyonluk bizi daha da heyecanlandırdı. Demek ki genç Türklerin dünyada alacağı başarı, bütün Türkiye’nin bu spora olan bakışını değiştirebilir. Bu bizim için oldukça önemli. Yeni sezonda daha fazla başarıya imza atacağımıza olan inancımız tam. Hem sporcularımız hem de Türkiye özelinde baktığımızda otomobil sporlarında başarılarla dolu bir yılı geride bıraktık. 8 yıl aradan sonra Türkiye’ye geri getirdiğimiz Dünya Ralli Şampiyonası’yla uluslararası arenada tüm dikkatleri üzerimize çektik. Bize bu yolda her zaman destek olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Sayın Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, devletimizin tüm birimlerine ve Federasyonumuz yetkililerine çok teşekkür ederim” dedi. Konuşmaların ardından 9 branş ve farklı kategorilerde dereceye giren ilk üç isme ödülleri verildi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı