Diğer

Timmy Hansen Dünya RX Şampiyonu!

FIA Dünya Rallikros Şampiyonası’nın son yarışı 9-10 Kasım 2019 tarihleri arasında Güney Afrika’da yapıldı. Niclas Gronholm’un kazandığı yarış sonunda Timmy Hansen 2019 Dünya Rallikros Şampiyonluğuna ulaştı.

Sezonun final yarışı büyük heyecana sahne oldu. Dünya Rallikros Şampiyona tarihinin en yakın puan savaşına sahne olan 2019 sezonunu Timmy Hansen zaferle sonuçlandırdı. Final yarışı öncesi şampiyonada lider durumda bulunan Timmy Hansen final yarışına da lider başladı. Sadece 2 puan gerisinde olan Andreas Bakkerud ikinci cepten başlarken onları 11 puan geriden takip eden Kevin Hansen dördüncü cepten başladı.

İlk viraja Bakkerud önde girdi. Henüz ilk turun içinde Timmy Hansen ile Andreas Bakkerud temas yaşayınca spin attılar. Fırsatı değerlendiren Niclas Grönholm liderliğe yükselirken Kevin Hansen de olaydan etkilenip geriye düştü. Bakkeurd çok zaman kaybetmeden yola devam edince ikinci oldu.

Yarışın geri kalanında Niclas Grönholm liderliği korudu ve Andreas Bakkerud’a geçiş izni vermedi. Podyumu Timur Timerzyanov tamamlarken, şampiyonluk için ihtiyacı olan dördüncülüğü alan Timmy Hansen Bakkerud ile puanlarını 211 yaptı ve yarış galibiyeti fazlasıyla 2019 FIA Dünya Rallikros Şampiyonu olmayı başardı. Timmy’nin kardeşi Kevin Hansen beşinci olurken Alman Timo Scheider altıncı oldu. Yarışın kaderini değiştiren ilk tur temasıyla ilgili komiserler inceleme yaptılar ve herhangi bir cezaya gerek duymadılar.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı