KKTC MotorSporlarKKTC RALLİKKTC TIRMANMA RALLİTigin KişmirYazarlar

Tigin Kişmir: KKTC 2020 Ralli ve Tırmanma Şampiyonları belli oldu

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun 2020 sezonu sonuna gelirken KKTC Tırmanma şampiyonası sezonu başarı ile tamamlandı ve şampiyon belli oldu.

Sezona şampiyonluk parolası ile başlayan isimlerinden olan Deniz Denner, Doğa Koyuncu ve Kemal Topçuoğlu kıyasıya mücadele etti. 2020 sezonunda pandemi dolayısıyla takvimde yaşanabilecek sıkışıklığı azaltmak adına KKTC Tırmanma şampiyonası KKTC Ralli Şampiyonasına da puan verdi ve tırmanma şampiyonası ayrı bir heyecana ev sahipliği yaptı.

KKTC Ralli Şampiyonasına şampiyonluk parolası ile başlayan isimlerden Fikri Macila, Sadık Bilgimer, Cahit Yetkili, Barış Kalfaoğlu, Oktay Çocuk ve Selen Bilgimer kıyasıya yarıştıkları bir sezon olmuştur. KKTC Ralli Şampiyonu Fikri Macila olmuştur fakat sezonu ikinci tamamlamak için sezonun son rallisinde çok çekişmeli bir yarış olacağı şimdiden gözlemlenebiliyor. Sezonun son yarışı 28 Kasım 2020 tarihinde Balıkesir bölgesinde gerçekleştirilecek ve izleyiciler de çok fazla hareket etmeden tüm ralliyi izleyebilecekler. Tüm sporculara başarılar dilerim.

KKTC Tırmanma Şampiyonası yukarıda da yazdığım gibi çok heyecanlı başlamıştı ve pandemi dolayısıyla sıkışık bir takvim olacaktı. KKTOK Sportif bu konuda da iyi çalışarak güzel planlamayla sezonu tamamladı.

KKTC 2020 Tırmanma şampiyonası isim hakkını ülkemizin tanınmış iş insanlarından ve geçmiş yıllarda defalarca şampiyonluklar kazanmış Deniz Denner, Avenue Dereboyu üstlenmiştir.

KKTC Tırmanma Şampiyonası ilk yarışını Deniz Denner kazanmıştı, ikinci Doğa Koyuncu, üçüncülüğü  ise Kemal Topçuoğlu elde etmişti. İkinci yarışta yaşadığı mekanik sorunları gideremeyen Deniz Denner yarışı tamamlayamamıştı. İkinci yarışta birinciliği Doğa Koyuncu ikinciliği Kemal Topçuoğlu üçüncülüğü ise Fikri Macila almıştı. Sezonun son yarışına gelindiğinde ise 1.2 katsayı değerinde bir yarış olacaktı ve St.Hillarion bölgesinde gerçekleştirilecekti. Yarışta Deniz Denner rekor kırarak birinci oldu. Fakat ikinci yarışı tamamlayamadığı için sezonu ikinci sırada tamamladı. Yarışı ikinci sırada tamamlayan Doğa Koyuncu KKTC Tırmanma Şampiyonu oldu. Sezon boyunca muhteşem bir performans sergileyen Doğa Koyuncu çalışmasının ve istikrarının karşılığını şampiyonlukla taçlandırdı. Yine sezona şampiyonluk parolası ile başlayan Kemal Topçuoğlu şansız bir yoldan çıkmayla yarış dışı kaldı ve sezonu üçüncü sırada tamamladı. Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonası kapsamında 4 araç start aldı. Kemal Topçuoğlu’nun talihsiz bir kaza geçirdiği yarışta Deniz Denner rekor kırarak birinci oldu. İkinci gelen Doğa Koyuncu şampiyon olurken, yarışın en iyi üçüncü zamanını Fikri Macila yaptı. Drift pilotları ise güne renk kattılar.

KKTC Ralli Şampiyonasında ise yukarıda yazdığım gibi Fikri Macila şampiyonluk tacını taktı ve 2020 KKTC Ralli Şampiyonu oldu. Uzun ve meşakkatli bir sezon geçiren Fikri Macila Kendine has stiliyle hem çok hızlı hem de istikrarlı bir şekilde sezonun bitmesine bir yarış kala şampiyon oldu.  Tüm bu şampiyonluk mücadeleleri içerisinde benim dikkatimi çeken bir isim vardı: Doğa Koyuncu. Doğa koyuncu hem tırmanmada şampiyon oldu hem de KKTC Ralli Şampiyonasında Co-Pilot şampiyonu oldu. Araç içerisinde başarı yakalamaya çalışırken ayni zamanda yarıştığı araçların servis ihtiyaçlarını da karşılıyordu ve çok büyük bir emek, çok büyük bir başarıyla dört dörtlük bir sporcu olduğunu kazandığı şampiyonluklar ve göstermiş olduğu olağan üstü teknik bilgi ve becerileriyle disiplini ve harika sporcu karakteriyle yılın sporcusu olmaya aday gösterilmelidir.

#motorsporlarınısevin

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı