Tigin KişmirYazarlar

Tigin Kişmir: “Bir Koltukta İki Karpuz Olmaz”

Merhabalar;

Yazıma başlarken bana bu sayfadan sizlere seslenme fırsatı veren Damalı Bayrak ve Çağın Özılgaz arkadaşıma teşekkür ederim.

Öncelikle size biraz kendimden bahsedeyim..

Tigin Kişmir kimdir?

3 Temmuz 1975 tarihinde Lefkoşa da doğdum. Evliyim  ve 2 çocuğum var.

Kendime ait olan Emlak Dünyası şirketinin direktörlüğünü yapmaktayım.

Futbolu çok severim. Tuttuğum ve taraftarı olduğum Küçük Kaymaklı’nın maçlarını izlemeye veya dinlemeye çalışırım.

Kitap okumayı, müzik dinlemeyi, boş vakitlerimde eşim ve çocuklarımla vakit geçirmeyi çok severim. Fırsat buldukca da yurt dışında yapılan motorsporları organizasyonlarını takip etmeye çalışırım.

Motorsporlarına olan ilgim ve sevgim ailemden gelir ve yukarıda da yazdığım gibi 3 Temmuz 1975 yılında doğan ben, ilk kez 6 aylıkken annem ve babam ile birlikte bir ralli deneyimini tadarak bu spora başlamışım.Tabii ralli derken “Piknik rallisi”. Ve o zamandan sonra hiç kopmadan  yol kesici, hakem, zaman tutucu, sporcu, yönetici ve başkanlık görevlerinde hep motorsporlarının içinde oldum.

Bu spor öyle bir Sevgidir, Aşktır, Hastalıktır ki çok sevdiğim futboldan bile vazgeçmek zorunda kaldım. O dönemlerde Küçük Kaymaklı da futbol oynamaktaydım. Maçlar Cumartesi günleri olduğu zaman bir sıkıntım yoktu. Fakat Pazar olunca maçlarıma gitmeyip ralli izlemeye, görev almaya veya yarışmaya giderdim. Eskilerin söylediği gibi “Bir koltukta iki karpuz olmaz”. Bende motorsporlarını, yani ralliyi tercih ettim ve motorsporları serüvenim bu günlere kadar geldi.

İki yıldır KKTOK Ralli komitesi Başkanlığını yapmaktayım. Bence bu süreç içerisinde almış olduğumuz yanlış ve hatalı kararlar olabilir, fakat yapmış olduğumuz ralli veya tırmanma şampiyonasına puan veren yarışlarımız, organizasyonlarımız çok başarılı ve güzel geçmiştir.

2013 yılında 12 organizasyon, 2014 yılında ise şimdiye kadar 17 organizasyon yaptık.  Bir ralli organizasyonumuz bir de ofroad organizasyonumuz  kaldı. Bunları da tamamlarsak toplamda 19 faaliyet yapmış olacayık. Bu faaliyetlerin içerisinde Ralli, Tırmanma, Off-road ve Avrupa Ralli Şampiyonasının Seyirci Özel etabın yapılması vardı.

Bu yıl yine Canben Özpaşa arkadaşımız ile #workteam’i kurduk ve #workteam ile birlikte 19 Eylül 2014 Cuma günü yapmış olduğumuz Avrupa Ralli Şampiyonasının Seyirci Özel etabı ile sadece sporda değil, ülke tarihinde de altın harflerle yazılacak bir tarih yazdık.

Bu sayfadan motorsporlarıyla ilgili görüş ve düşüncelerimi sizlerle paylaşacağım. Bir diğer yazımda görüşmek üzere.

Saygılarımla,

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı