KKTC DRIFTKKTC MotorSporlarTigin KişmirYazarlar

Tigin Kişmir: Ayakta alkışlamak gerek

Geçtiğimiz hafta sonu Cemsa Karting Tesisleri içerisinde iki gün boyunca on binlerce motorsporları severe çok keyifli ve heyecanlı anlar yaşatan Kuzey Kıbrıs 2019 Drift Şampiyonası final yarışı organizasyonu yapıldı. Bu muhteşem organizasyonun hayata geçmesinde başta; Near East Bank, Yakın Doğu Üniversitesi ve Girne Üniversitesi ile Enver Haskasap’ın yanı sıra organizasyonun sportif direktörlüğünü üstlenen KKOK Başkanı Zeki Topcu’ya ve sportif direktörler İrfan Topcu ile Mehmet Karzaoğlu’na çok teşekkür ederim.

Tabii ki böylesi büyük organizasyonlar çok büyük vizyon sahibi olmayı gerektirir ama vizyonun dışında, sponsor desteği, bilgi ve deneyim de çok önemlidir. Organizasyona sponsor olup destek veren, Dolphin ile Telsim Vodafone’a da ayrıca büyük bir teşekkür etmek gerekir. Tabii son yıllarda motorsporlarına desteği ile bilinen ve bizlerin baktığı pencereden yaptığımızı izleyen Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Sn. Hasan Karaokçu’ya da çok büyük bir alkış gerekir.

Bu büyük organizasyon için adada kimler yoktu ki? Tüm Dünya tarafından drift sporunun en önde gelen isimlerinden; Jack Shanahan, Matt Carter, Mitch Lerner, Conor Shanahan ve Duane Mckeever. Bu sporcuların KKTC’ye getirilmesi ve burada yarıştırılması tahmin edebileceğiniz gibi çok kolay iş değildir. Ayrıca organizasyonda en az bu isimler kadar değerli bizim kendi sporcularımız da yer alacak olması bizlere ayrı bir heyecan kattı. Kendi sporcularımızı, uluslararası seviyede marka olmuş dünyanın dört bir yanından bu güzelim cennet adamıza gelen isimlerle aynı parkurda birbirleriyle mücadele ederken izlemek hem biz izleyiciler hem de sporcularımız için paha biçilmez bir keyifti.

Şimdi, “Bu organizasyon oldu da ne oldu?” diyecek guruplar olabilir. Bu soruya verilecek cevaplarımız çok ciddi kaynakla dayanarak vardır. Başta İrlanda, Avustralya, İngiltere, İskoçya, Amerika, Brezilya ve Türkiye’nin olduğu toplam 42 ülkede yüzbinlerce yabancı izleyici canlı yayınlarla KKTC’de yapılan bu olayı izlediler.

KKTC de sosyal medya üzerinden ve devletimizin resmi kanalı olan BRT’den, aynı zamanda yerel kanallarımızdan Kanal Sim’den de canlı yayınlanan bu organizasyon, yüzbinlerce kişiye ülkemizin tanıtımından tutun da her zaman söylediğim gibi ”Çok ve doğru çalışarak” uygulanmaya çalışılan amborgalarla nasıl mücadele verip başarılı olunabileceğini bizlere çok net göstermişlerdir.

Tekrardan söylemem gerekirse, böylesi büyük ve sadece ülkemizde değil tüm Dünya’da ses getiren bu organizasyonun gerçekleşmesinde katkı koyan emek koyan herkese çok teşekkür ederim.

“Ayakta Alkışlanmanız Gerekir”

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı