KKTC MotorSporlarKKTC RALLİTigin KişmirYazarlar

Tigin Kişmir: 2020 KKTC Ralli Şampiyonası tamamlandı

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu, düzenlediği 2020 Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonası’nı geçtiğimiz hafta sonu altıncı ve son yarışı olan 1. Ayer Argün Anı Rallisi Çağkan Yapı İskele Sistemleri Ltd. ana sponsorluğunda ve Tezgah Cafe katkılarıyla Lefkoşa – Balıkesir’de gerçekleştirdi.

Ralli, 28 Kasım 2020 Cumartesi günü, yarışın başladığı yer olan Tezgah Cafe önünde son buldu.

Organizasyonun Start ve Finişi Lefkoşa’nın Asmaaltı meydanında bulunan  Tezgah Café önünden yapıldı. Tarihi Büyük Han ,Kumarcılar Hanı gibi Kültürel miraslarımızın arasından son teknolojilerle üretilmiş yarış araçlarının buluşması Lefkoşa’ya ayrı bir renk kattı. Asmaaltı bölgesi ve civarında bulunan esnaf ise yarışın startını ve finişini izlemek için bölgeye gelen yüzlerce izleyici ile bereketli bir gün geçirdiler.

Kuzey Kıbrıs ralli camiasının sevilen ismi Ayer Argün anısına “1.Ayer Argün Anı Rallisi” adında gerçekleştirilen yarışa 16 ekip start aldı. Çok çekişmeli ve süratli bir yarış oldu.Yarışa hızlı başlayan Sadık Bilgimer-Mustafa Kandır ikilisi mekanik arıza yaşayarak yarışı tamamlayamadı. Yine yarışın hızlı isimlerinden Cahit Yetkili-Harun Çakır, Barış Kalfaoğlu-Rasim Çetinkaya, Mehmet Kamiloğlu-Ahmet Özerdem, Murat Aşık-Mehmet Mişon, Buğur Kambillili-Niyazi Yorgancıoğlu, Özhan Karaduman-Serdar Kumru, Güner Şevketoğlu-Hüseyin Evliya, Cevdet Alptürk-Hüseyin Yarkıner ikilileri mekanik sorunlardan dolayı yarışı tamamlayamadılar.

Mücadelenin bir an olsun bitmediği yarışta, 6 Özel Etap sonucunda ancak 7 ekip finiş görebildi. Yarışı, Genel Klasmanda;  Edim Macila – Ayşe Alptürk Macila ikilisi birinci sırada tamamlarken, Oktay Çocuk – Hüseyin Çocuk ikilisi ikinci ve Çağkan Bozalanlar – Mehmet Demirağ ikilisi ise yarışı üçüncü sırada tamamladı.

Sınıf 1’de birinci Edim Macila – Ayşe Alptürk Macila olurken ikiliyi Oktay Çocuk – Hüseyin Çocuk ve üçüncü olarak İbrahim Yolcu Argün – Şerife Argün ikilisi takip etti. Sınıf N’de birinci Çağkan Bozalanlar – Mehmet Demirağ ikilisi yarışı birinci olarak tamamladı.  Sınıf 4’te Mehmetali Yavaşoğlu – Sinan Yıldırımlar ikilisi yarışı birinci olarak tamamladı. Sınıf T2’de Serhat Karaoğlan – Şeref Karaoğlan ikilisi, Gençlerde ise Akay Akbil-Arkın Şevketoğlu yarışı birinci olarak tamamladı. Kadınlar Co-pilot kategorisinde ise birinci Ayşe Alptürk Macila oldu.

Motorsporlarını sevin

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı