İrfan TopcuKKTC KARTING

Tatil bitsin.. Karting Başlasın..

Konusu açıldımı, herzaman ayni lafla cümleye başlarız, “KARTING MOTORSPORLARININ ANAOKULU’dur…”

Avrupanın en büyük pistlerine sahibiz, Geçmişimizde aramızdan çıkmış dünya şampiyonları var, bir Zeka Özteknik gerçeği var, Çok başarılı sporcularımız var, geçmişte binlerce kişinin izlediği büyük organizasyonlarımız var, neredeyse yüzlerce go-kart sahibi sporcumuz var fakat birtakım maddi eksiklikler, iletişimsizlik ve neyazık ki özür dileyerek söylemek zorundayım, içerisinde bizim de hatamız veya eksikliğimiz olan yönetimsel sebeblerden ötürü Karting Sporu rafa kaldırılmış durumda.

Fakat her hata, her yanlış bir yerde mutlaka düzeltilmeli, bizde bu konuda bir an evvel bir adım atmalıyız.

Bu bir müjdemidir, yoksa motorspor severlerden geç kalınmış bir uyanışın özürümüdür bilemedim ancak damalıbayrak.net ekibinin de katkıları ile 2014 senesinde Bir başlangıç amacı güdecek ve 3 pistimizi de kullanacak şekilde şampiyona halinde olmayacak olsa da, Mart, Ağustos ve Eylül aylarında 3 Karting yarışması düzenlemeye karar verdik.

Bu kararın bir uyanışın sebebi olmasını dilerken katılımın olup olmayacağı konusunda da şüphelerimiz az da olsa yok değil, ancak 2012 sezonunda ilk Tırmanma yarışmasını da gerçekleştirdiğimiz dönemde ilk yarışmaya katılım topu topu 5 araçtı ama 2. Yarışmada bu sayıyı 27’ye çıkarmayı başarmıştık, umarım ilk karting yarışmamızda 27 sayısının altında olmayız.

İster Easykart, ister Birel, veya marka megapse, videzli veya videzsiz, veya kiralık kartları kapsayacak şekilde, diğer motorsporları dallarından sporcularımıza basın mensuplarımıza ayrı ayrı turnuvalar düzenleyerek 3 güzel ve keyifli gün düzenlemeye karar verdik. Umarız bu motorsporları okullarının tekrardan açılmasına vesile olur.

Buradan bu konuda bize yardım etmek isteyen tüm arkadaşlarımıza da açık bir çek vermek istiyorum, bu camiadan olan herkes katkı koymak istediği veya fikir beyan etmek istediği takdirde bizlere ulaşabilir.

Artık Karting sporu çıktığı tatilden kurtulsun ve Karting Başlasın….

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı