KKTC KLASİK OTOMOBİLKKTC MotorSporlar

Slalomda ikinci randevunun galibi yine Sokollu oldu

KTKOD’un organize ettiği “Klasik Otomobil Slalom Şampiyonası”nın ikinci yarışı, yine görkemli bir organizasyonla yapıldı. Yarışın en hızlısı Aykut Sokllu oldu.

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği’nin (KTKOD) Cyprus Wireless Solutions ana sponsorluğunda ve KKTC Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu himayelerinde organize ettiği “Klasik Otomobil Slalom Şampiyonası”nın üç ayaktan oluşan yarışının ikinci ayağı, yine klasiklerin şovuna sahne oldu. Çok kalabalık bir izleyici ortamında yapılan yarış seyircilerden tam not almayı başardı. Özellikle yarışcıların “Donut” engelindeki performansları izlemeye değerdi.

Lefkoşa Cemsa Karting Tesisleri’nde yapılan yarışa, yeni üyeler ve klasik severlerle birlikte 115 klasik araç katıldı. Şampiyonanın ikinci ayağına adını altın harflerle yazdıran kişi ise yine Aykut Sokullu oldu. Sokullu, üç ayaktan oluşan yarışın ikisinde birinciliği kimseye kaptırmadı.

Yaşar Köroğlu’nun sunumuyla, DJ Dinç’in müzik performansıyla renklenen yarış, çok özel bir ana da tanıklık etti. Fehmi Ummak’ın pistte açılan pankartla, kız arkadaşı Çisem Ruso’ya yaptığı sürpriz evlilik teklifi yarış alanındaki coşkuyu ikiye katladı.

Ödüller verildi, Aykut Sokullu birinci oldu
Nefes kesen performanslara tanıklık edilen yarışta, “Genel Klasman” birincisi 1972 model Ford Escort MK1 aracıyla Aykut Sokullu olurken, ikincilik 1969 model Austin Mini Pick up klasiğiyle Hüseyin Gümüşok’un, üçüncülük de 1971 model Austin Mini Clubman aracıyla Türkeş Barkut’un oldu.    “Turing Kategorisi”nde de hünerlerini sergileyen klasikler, izleyicilere keyifli anlar yaşattı.    “E Kategorisi”nde Turgut Bürüncük, “F Kategorisi”nde Coşkun Gürel, “G Kategorisi”nde Erdoğan Aşık, “Kadınlar Kategorisi”nde Pembe Topel, “Turing A Kategorisi”nde ayrıca “BMW E30 Kategorisi”nde Taner Gerçel, “Turing B Kategorisi”nde Kürşat Güdül, “VW Beetle Kategorisi”nde Hasan Gönenoğlu, zirvede yer aldı. Dereceye girenlere kupaları dernek yönetim kurulu üyeleri tarafından verildi.

KTKOD Başkanı Burçin Aliusta da, yarış ana sponsoru Cyprus Wirelles Solution Müdürü Zerrin Refikoğluları’na desteklerinden dolayı teşekkür plaketi verdi.  “Yollarda değil, pistlerde hız yap” sloganıyla düzenlenen şampiyonada her zaman olduğu gibi çok sayıda genç ve çocuğa da görevler verildi. Pistteki görevlerini başarıyla tamamlayan gençler, madalyalarla onurlandırıldı. Şampiyonanın ikinci yarışı katılımcılara 1 kat sayı puan verirken; kayıt yaptıran ve yarışı tamamlayan her ekibe de 2019 Royalton Klasik Otomobil Ralli Şampiyonası’nda 10 puan verdi. Şampiyonanın final yarışı ise 5 Ekim günü yapılacak ve 1.5 kat sayıyla puan vererek yılın şampiyonlarını belirleyecek.

Hediye internet kazandılar
Sezonun ikinci slalom yarışında ana sponsor Cyprus Wireless yine katılımcılara süpriz hediyeler verdi. Piste giren araçlar arasından yapılan çekilişte Aykut Sokullu, Murat Osmanoğlu, Serhan Cenktaş, Serkan Cenktaş ve Emre Erosal bir yıllık 10 megabit internet hediye kazandı.

Aliusta: Doğru işler,  hak ettiği değeri bulur
KTKOD Başkanı Burçin Aliusta, büyük özveri ve emekle hazırlanan yarışların çok çekişmeli anlara sahne olduğunu belirterek dernek üyelerine ve klasik severlere katılımlarından dolayı teşekkür etti. “Biz bir aileyiz. Bunu da etkinliklerimize olan yoğun katılımdan anlıyoruz” vurgusu yapan Aliusta, 5 Ekim’de yapılacak olan final yarışı için hazırlıklara şimdiden başladıklarını duyurdu. Aliusta, “yapılamaz” denileni yapmaya devam edeceklerini yineleyerek doğru işlerin her zaman hak ettiği değeri bulduğunu söyledi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı