KKTC MotorSporlarKKTC RALLİ

Sırada Cumhuriyet Rallisi var

Kuzey Kıbrıs Ralli Kulübü (KKRKD) tarafından organize edilen ve KKTC Gençlik Dairesi himayelerinde yapılacak olan 4.Gençlik Dairesi Cumhuriyet Sprint Rallisi kayıtları tamamlandı. 11 Kasım 2023 Cumartesi günü yapılacak yarışa 14 ekip kayıt yaptırdı.


Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Kuruluş yıl dönümünde, ‘’Cumhuriyet Şöleni’’ etkinlikleri çerçevesinde organize edilen “Cumhuriyet Sprint Rallisi’nin 4’üncüsü 11 Kasım 2023 Cumartesi günü yapılıyor. Artık Geleneksel hale gelen Cumhuriyet Sprint Rallisi, Kuzey Kıbrıs Ralli Kulübü tarafından organize ediliyor.

Lefkoşa Kuzey Çevre Yolu civarında hazırlanan etapta yapılacak yarış KKTC Gençlik Dairesi himayelerinde, Güven Sigorta, Sami Doğan Motors, CDM Kaporta, Topcu Kahvesi, Car&Cars, damalibayrak.net ve Biçentürk Restaurant’ın da katkılarıyla yapılacak. 11 Kasım 2023 Cumartesi günü, Lefkoşa Atatürk Spor Kompleksi’nde yapılacak seremoni ile başlayacak olan yarışta ekipler ilk aracın saat 11.00’de start almasıyla etapta ter dökecekler. Biri deneme olmak üzere üçer kez aynı etabı geçecek olan ekipler, Lefkoşa Sanayi Bölgesi’nin kuzeyinde bulunan ormanlık bölgeden start alacak ve Dikmen çöplüğü civarında finiş görecekler. 3 kez etabı geçtikten sonra ödül töreni takribi 14.45’te yapılacak. Servis alanının da Lefkoşa Atatürk Spor Komplkesi içerisinde kurulacağı yarışta Lefkoşa Kuzey Çevre yolu üzerindeki zıplama noktası da seyirci bölgesi olacak.

Kayıt Listesi:

PilotCo-PilotAraçSınıf
1Sadık BilgimerBuse BilgimerMitsubishi Lancer Evo IV1
2Sander KahvecilerEser SuloTomcatT
3Halim KahvecilerRamadan UzunLand RoverT
4Selen BilgimerMitsubishi Lancer Evo VI1
5Turgut YıldızCanam MavericR
6Zeki DemirdeşKani AvkıranMitsubishi Lancer Evo IXN
7Ahmet ÖzerdemMehmet ÇağlaCanam MavericR
8Hakan BiricikAhmet BiricikSubaru İmprerza1
9Umut SularNiyazi HayatHonda Civic3
10Mehmet ÇocukHasan OdunSkoda Fabia R52
11Mehmet KaraoğlanMehmet CoşarMitsubishi Lancer Evo XN
12Argun Çağılİrfan TopcuTomcatT
13Ozan BirşenSuzuki Grand VitaraT
14Sami DoğanAli Burhan SevilMitsubishi Lancer Evo IXN

 


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı