FORMULA 1

Schumi’den İyi Haber

Michael Schumacher’in komada tutulduğu Grenoble Hastanesi’ndeki doktorlar, Formula 1′in efsane sürücüsünün uyandırılma sürecine girdiğini açıkladılar.

45’inci yaşına Grenoble hastanesinde giren Schumacher, 29 Aralık’ta kayak yaparken düşmüş ve kafasını bir kayaya çarpmıştı. Tam 1 aydır Yapay Koma’da tutulduktan sonra uyandırılma sürecine başlandığı Michael Schumacher’in menajeri Sabine Kehm ve doktorları tarafından açıklandı.

Bugün yapılan açıklamada Schumacher’in ilaçla komada tutulma sürecinin yavaş yavaş sona ereceği ancak bu sürecin uzun olabileceği belirtildi. Bunun yanında gelişmelerle ilgili Schumacher ailesi, özel hayata saygı gösterilmesini bir kez daha rica etti.

Dün Fransa’nın L’Equipe gazetesi bir ayı aşkın süredir komada tutulan Schumacher’in yavaş yavaş uyandırılacağını iddia etmişti. Gazetenin haberine göre uyandırma süreci günler, hatta haftalar sürebilir. Bu süreç salı günü doktor Emmanuel Gay tarafından başlatıldı. Ve iddialar bu süreç kapsamında Schumacher’in gözlerini açabildiği yönünde.

Habere göre Schumacher bu sürece pozitif bir şekilde cevap verdi. Bu haberleri hastanenin Beyin Cerrahı Stephan Chabardes tarafından doğrulandı. Bu arada Grenoble Hastanesi çalışanlarını dışarıya herhangi bir bilgi verilmemesi konusunda uyardı.

Bu 1 aylık süreçte, her gün Schumi’nin F1 kariyeri ile ilgili instagram hesabından fotoğraflar paylaşan Serhan Acar’ın paylaşımlarının toplandığı sayfa için tıklayınız..

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı