KKTC DRIFT

Şampiyonun Belirleneceği Drift Finali Aralık’ta Yapılacak

Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü (KKOK)’nin organize ettiği, 2013 KKTC Alpet Drift Şampiyonasının 4’üncü ayağı geride kalırken, sezonun tamamlanması için 1 yarış kaldı. 

 

KKTC Alpet Drift Şampiyonasının 5 ayaktan oluşan 2013 sezonunda, 4 yarışı geride kaldı. Kasım ayında yapılması planlanan final yarışı, aralık ayına alındı. Önümüzdeki günlerde resmiyet kazanacak final yarışının tarihi 8 Aralık olacak gibi görünüyor.

Geride kalan 4 yarış sonunda, Şampiyona liderlik koltuğu Kerim Beşok’un oldu. Final yarışının ardından, her yarışmacının en kötü puanları silinerek sıralama yapılacak. Bu durumda, Şampiyona lideri Kerim Beşok ve Şampiyona ikincisi Edim Macila’nın en kötü puanlarının 9 puan ile ayni olmasından ötürü, 5’inci yarışmada Şampiyon ünvanını elde edebilmek için Edim Macila’nın Kerim Beşok’tan en az 5 puan fazla alması gerekecek.

Beşok’un ise Macila’nın önünde yarışmayı bitirmesi Şampiyon olmasına yetecek. Herhangi bir eşitlik durumunda ise yarışmacıların kazandıkları birincilik veya ikincilik sayıları dikkate alınacak.

Şampiyonanın son virajına büyük bir avantajla giren Kerim Beşok, Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü’nün  ilk Şampiyonu olarak Kulüp tarih sayfasına adını altın harflerle yazdırmanın planlarını yaparken, yarışma hazırlık ve antremanlarına şimdiden başladığını sosyal medya üzerinden takipçilerine duyuruyor.

KKOK tarafından yarışmanın tarih ve yeri konusunda önümüzdeki günlerde açıklama yapılması bekleniliyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı