KKTC MotorSporlarKKTC OFF-ROAD

Şampiyonlar kupalarını Başbakan’dan aldı

Tamamlanan 2019 sezonunun ardından Kyrenia Offroad Derneği (KYOFF), Offroad Ralli-Raid ve Offroad Ralli-Sprint şampiyonalarında dereceye girenlere kupalarını düzenlediği görkemli törende verdi.

2019 sezonunun tamamlanmasının ardından, Kyrenia Offroad Derneği’nin organize ettiği 2 şampiyonanın ödülleri verildi. 21 Aralık 2019 Cumartesi akşamı Girne’de bulunan Lord Palace Hotel’de yapılan ödül töreni Başbakan Ersin Tatar, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Tatlısu Belediye Başkanı Ahmet Hayri Orçan, Sponsor firmaların yetkilileri ve sporcuların katılımıyla yapıldı.

Gecede Offroad Ralli-Raid Şampiyonası, ralli şampiyonları Musa Ersoy-Ramadan Kıral ikilisi, raid pilotlar şampiyonu Mustafa Fırat Gümüş, raid co-pilotlar şampiyonu Yakup Yücel, Macera şampiyonları Iraz Tuğberk-Özmert Ersin ikilisi, Takımlarda ve sınıflarda dereceye girenler kupalarını aldı.

Ayrıca bu sezon KYOFF çatısı altında 3 yarışlık şampiyona şeklinde yapılan Offroad Ralli-Sprint Şampiyonası, Otomobil genel klasman şampiyonları Ahmet Baştaş-Doğa Koyuncu ikilisi, SSV Şampiyonları Edim Macila-Güner Şevketoğlu ikilisi ile Takımlar ve Sınıflarda dereceye girenler kupalarını aldı.

Kupa Alanların Listesi:
2019 KYOFF OFF ROAD RALLİ-RAID ŞAMPİYONASI
Ralli Otomobil Genel Klasman
Pilot                                   Co-Pilot
1.Musa Ersoy                   Ramadan Kıral
2.Halim Kahveciler           Ramadan Uzun
3.Şefik Uzun                     Ertunç Çapun
Raid Genel Klasman
Pilot                                   Co-Pilot
1.Mustafa Fırat Gümüş     Yakup Yücel
2.Hüseyin Uğur Dinçler     Ayşe Yolum
3.Üstün Dedeoğlu             Kader Hacıbitoğlu
Macera Genel Klasman
Pilot                                   Co-Pilot
1.Iraz Tuğberk                   Özmert Ersin
2.Sona Sing                      Mustafa E. Erendağ
3.İbrahim Kara                  Erdoğan Dağaştı
Ralli Takımlar
1.Zubi Racing Team
2.Hüdan Racing Team
3.SRC Racing Team
Raid Takımlar
1.Hüdan Racing Team
2.Doğacı Offroad
3.Polaris Racing Team
Macera Takımlar
1.Polaris Racing Team
Ralli Otomobil Sınıf T2
Pilot                                   Co-Pilot
1.Halim Kahveciler            Ramadan Uzun
2.Şefik Uzun                     Ertunç Çapun
3.Orhun Mevlit                  Salih Kanatlı
Ralli Otomobil Sınıf T3
Pilot                                   Co-Pilot
1.Musa Ersoy                    Ramadan Kıral
2.Soyer Arseven               Hasan Reyhan
3.Niyazi Bedel                   Hasan Güney
Macera Sınıf A2
1.Sona Sing
2.İbrahim Kara
Macera Sınıf A3
Pilot                                   Co-Pilot
1.Iraz Tuğberk                   Özmert Ersin
2.Mustafa Çelikten            Warren Morgan
Macera Sınıf A4
Pilot                                   Co-Pilot
1.Sadık Şemi                     Mustafa E. Erendağ
2.Derviş Kiracı                   Erdoğan Dağaştı
2019 KYOFF OFFROAD RALLİ-SPRINT ŞAMPİYONASI
Ralli Genel Klasman
Pilot                                   Co-Pilot
1.Ahmet Baştaş                  Doğa Koyuncu
2.Göksel Macila                  Ramadan Uzun
3.Niyazi Bedel                    Hasan Reyhan
SSV Genel Klasman
Pilot                                   Co-Pilot
1.Edim Macila                    Güner Şevketoğlu
2.Ahmet Kofalı                   Buğur Kambillili
3.Sona Sing                       Eser Harper
Sprint Şampiyonası Takımlar
1.SRC Racing Team
2.Baştaşlar Racing Team
3.Zubi Racing Team
SSV1 Sınıfı (UTV)
Pilot                                   Co-Pilot
1.Edim Macila                   Güner Şevketoğlu
2.Ahmet Kofalı                  Buğur Kambillili
3.İrfan Göçen                    Eser Harper
SSV2 Sınıfı (ATV)
1.Sona Sing
2.Temel Atilaoğulları
3.Şevki Akdeniz
Otomobil T1 Sınıfı
Pilot                                   Co-Pilot
1.Hüda Hüdan                   Hasan Reyhan
2.Burak Emingil                 Emin Emingil
3.Orhun Mevlit                   Çise Mevlit
Otomobil T2 Sınıfı
Pilot                                   Co-Pilot
1.Ahmet Esendağlı            Ramadan Uzun
2.Göksel Macila                 Veli Esendağlı
3.Halim Kahveciler            Denizcan Erpolat
Otomobil T3 Sınıfı
Pilot                                   Co-Pilot
1.Ahmet Baştaş                 Doğa Koyuncu
2.Niyazi Bedel                   Hasan Güney
3.Soyer Arseven               Yusuf Tayfur

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı