KKTC DRIFTKKTC MotorSporlar

Şampiyon Haskasap Avusturya’da ilk raunta çıkıyor

2019 sezonunda Avrupa genelinden 45 seçkin pilotla start alacak olan, 6 ayaktan oluşacak Drift Masters Avrupa Drift Şampiyonası ilk ayağı 18-19 Mayıs 2019 tarihleri arasında Avusturya’nın Greinbach şehrinde PS Racing Center pistinde başlıyor.

Geçtiğimiz senelerde ülkemizi Avrupa’da başarı ile temsil eden, üç kez KKTC Drift Şampiyonu Enver Haskasap, 2019 sezonunda da Avrupa Drift Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etmek için hazırlıklarını tamamladı.

Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü lisanslı sporcusu, NEU Drift Team pilotu Haskasap, 18-19 Mayıs 2019 tarihleri arasında Avusturya’da gerçekleştirilecek yarışa katılmak için adadan ayrıldı. James Dean gibi drift sporunun efsaneleşmiş isimleri ile mücadele eden Haskasap, geçtiğimiz senelerde tarihi bir başarıya imza atarak Avrupa Drift Şampiyonası’nda üçüncülük kürsüsüne kadar çıkmayı başarmıştı.

Yeni sezonda da yine favori pilotlar arasında adı geçen sporcumuz ilk yarıştan itibaren sezona hızlı başlamayı amaçladıklarını ve asıl hedeflerinin şampiyona için yüksek puanlar alarak sezonu ilk 3 içerisinde bitirmek olduğunu açıkladı.

Avusturya drift yarışının sıralama turları 18 Mayıs 2019 Cumartesi günü yapılacak. Yarışın final bölümü ise 19 Mayıs 2019 Pazar günü yapılacak.  En iyi 32 elemeleri Kıbrıs saati ile 14.00’te, en iyi 16 elemeleri ise 17.00’de başlayacak ve final karşılaşmasına kadar devam edecek. Yarışın canlı yayınına Drift Master Facebook sayfasından ve Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü Facebook sayfasından ulaşıla bilinecek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı