KKTC OFF-ROAD

Şampiyon ekip Alagadi’de uçtu!

Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği ve Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun organize ettiği 2017 KKORD Off Road Şampiyonası ikinci yarışı Alagadi’de yapıldı. Yarışı eski şampiyon Niyazi Bedel-Hasan Güney ikilisi farklı kazandı.

2017 Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği (KKORD) Off Road Şampiyonası ikinci yarışı Alagadi’de yapıldı. “Bu Yolun Çıkışı Var” sloganı ile Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu ve Spor Dairesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilen yarışta 18 ekip mücadele etti. 4 sınıf üzerinden yapılan yarışta büyük çekişme yaşandı.

Günün en iyi derecesini elde eden ekip, Sınıf 4’te mücadele eden Niyazi Bedel-Hasan Güney ikilisi oldu. Sınıf 2’de mücadele eden Görkem Eren-Enver Taçoy ikilisi ikinci, Mustafa Şah-Halil Şah ikilisi de üçüncü oldu.

Sınıf 4’te Niyazi Bedel-Hasan Güney ikilisini Hakan Sezerli-Cem Aytaç ikilisi ve Hakan Denizalp-Soyer Arseven ikilisi takip etti. Sınıf 2’de ise günün en iyi ikinci ve üçüncü derecelerini elde eden Görkem Eren-Enver Taçoy ikilisi ile Mustafa Şah-Halil Şah ikilisini Hüda Hüdan-Hasan Reyhan ikilisi takip etti. Hüdan-Reyhan ikilisi günün en iyi dördüncü derecesini elde etti. Günün beşinci derecesini elde eden Kıyal Tahir Selviler-Mustafa Beyaz ikilisi ise Sınıf 3’te ilk sırada yer aldı. Onları Halil Erdoğuş-Burak Emingil ve Adamos Demetriou-Antonis Antoniou ikilisi takip etti. Sınıf 1’de ise ilk kez yarışa katılan Mehmet Coşar-Hasan Ayder ikilisi ilk sırada yer alırken, ikinci, bu sezon ilk kez yarışa katılan ve co pilotluğunu kızı, Nelin Cambaz’ın yaptığı Erkut Cambaz oldu.

16 ekibin finiş gördüğü yarışta 2 ekip finiş göremezken, Hulus Eren-Erkan Zaifoğlu ikilisi iki etapta da saniyenin 10’da 1’ine kadar aynı dereceyi elde ederek dikkat çekti.

Sportif direktörlüğünü Kuzey Kıbrıs Otomobil kulübü’nün yaptığı ve 2.5 kilometrelik yeni bir etapta iki kısım üzerinden yapılan yarış, Veli Kardeşler Pirelli, Uzun Group Construction, Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği, Kolan British Hospital, Güven Sigorta, Bigibox ve Pekur Ltd.’in destekleri ile yapıldı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı