KKTC KARTINGKKTC MotorSporlar

ROK Cup Superfinal başladı

Ülkemizde organize edilen Akdeniz ROK Cup Karting Şampiyonası’nda başarılı olan 5 sporcumuz, İtalya’da organize edilen “ROK Cup Superfinal 2019”da mücadele etmek üzere İtalya’ya gitti.

İtalya’nın Brescia şehrindeki Lonato kasabasında yer alan South Garda Pisti’nde her yıl yapılan ROK Cup Superfinal başladı. 35 ülkede yapılan ROK Cup şampiyonalarında başarılı olan ve bu turnuvaya katılmaya hak kazanan 435 sürücünün arasında Akdeniz ROK Cup Karting Şampiyonası’nda kategorilerinde başarılı olan sporcularımız da yer alıyor.

10-12 Ekim 2019 tarihleri arasında yapılacak turnuvada Mini şampiyonumuz Niyazi Özçınar, Junior şampiyonumuz Demir Emre, Junior ikincimiz Mert Uzun, Senior’da Tolga Güryel ve Expert şampiyonumuz izzet Çınar mücadele edecek. Kuzey Kıbrıs Karting Derneği Başkanı Tigin Güryel, eski başkanlardan Serhan Çınar, sporcuların aileleri ve mekanikerleri ile birlikte 15 kişilik bir kafile ile İtalya’ya giden sporcularımız 3 gün boyunca sıralamalar ve yarışların ardından 12 Ekim 2019 Cumartesi günü yapılacak finallerle turnuvayı noktalayacaklar.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı