TOSFEDTürkiye Motor Sporları

Red Bull Car Park Drift’te Yücebaş Dünya finali bileti aldı

12 ülkede yapılan finallerin ardından bu yıl Dünya finali İstanbul’da yapılacak olan Red Bull Car Park Drift’in Türkiye finali TOSFED Körfez Pisti‘nde gerçekleştirildi. Yarışı Fahimreza Keykhosravi kazanırken üçüncü olan İbrahim Yücebaş Dünya finaline katılmaya hak kazandı.

Türkiye’nin en iyi drift pilotları, Red Bull Car Park Drift Türkiye Finali’nde kozlarını paylaştı ve Türkiye’nin en iyi drift pilotu belli oldu. Türkiye Otomobil Spoları Federasyonu TOSFED ve Drift Kulübü ortaklığı ve Falken sponsorluğunda TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde gerçekleşen Red Bull Car Park Drift Türkiye Finali’nde Türkiye’de yaşayan İranlı sporcu Fahimreza Keykhosravi, rakiplerini geride bırakarak mutlu sona ulaştı.

Büyük mücadeleyi kazanan Fahimreza’yı Ali İnal ikinci ve KKTC’den sporcumuz İbrahim Yücebaş da üçüncü olarak takip etti. Bu üç pilot, 1 Eylül’de İstanbul’da yapılacak Red Bull Car Park Drift Dünya Finali’nde Türkiye’yi temsil etme hakkını da kazandı.

Yarışta, birbirinden yetenekli 37 pilot arasından elemeleri geçmeyi başaran 19 pilotun, güçlü otomobilleri ile bol dumanlı zirve mücadelelerine sahne olan organizasyon yıllar sonra binleri Körfez’de buluşturdu.

Yetenekli yarışçıların hünerlerini sergilediği yarışta, etkinliğin sportif direktörü dünyaca ünlü Red Bull sporcusu Abdo Feghali binlerce seyirci önünde gösteri performansı gerçekleştirdi. Yarışa ülkemizden katılan Ülkü Erçoban ve Ali Kaçakbaflı da sıralamalarda 37 pilot arasından son 19 pilot arasına kalarak final gününde piste çıkmayı başardılar.

Dünya Finali 1 Eylül’de İstanbul’da
Kuveyt’te 1 Şubat’ta başlayan Red Bull Car Park Drift’in 2019’un şampiyonu İstanbul’da belli olacak. 12 ülkede yapılacak ülke finalleri sonrasında belli olan 20 pilot, 1 Eylül 2019 tarihinde Türkiye’nin ev sahipliğindeki Red Bull Car Park Drift Dünya Finali’nde driftin en iyisi olmak için mücadele edecek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı