KKTC MotorSporlarKKTC RALLİ

Rallide final yarışını Macila çifti kazandı

2020 Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonası 28 Kasım 2020 Cumartesi günü gerçekleştirilen final yarışı ile son buldu. Yakın zamanda aramızdan ayrılan rallici, yönetici ve motor sporlarının efsane isimlerinden olan Ayer Argün anısına gerçekleştirilen ralliyi Edim Macila – Ayşe Alptürk Macila çifti kazandı.

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun organize ettiği Ayer Argün Anı Rallisi, 28 Kasım 2020 Cumartesi günü Balıkesir bölgesinde hazırlanan etapta yapıldı. Çağkan Yapı İskele Sistemleri Limited’in sponsorluğunda ve Tezgah Cafe’nin katkılarıyla yapılan yarışın ilk kısmında Meriç’ten başlayıp 12 kilometre sonra Balıkesir’de biten etap 3 kez geçildi. Öğleden sonraki bölümde bu kez etabın tersi ve kısaltılmış hali Balıkesir’den başlayıp eski Ercan yolu üzerinde son bulan 7 kilometrelik etap 3 kez geçildi.

Yarışta 16 ekip start alırken, kırıcı geçen 6 etabın sonucunda ancak 7 ekip finiş görebildi. Yarışı Edim Macila-Ayşe Alptürk Macila ikilisi birinci sırada tamamlarken, Oktay Çocuk-Hüseyin Çocuk ikilisi ikinci ve Çağkan Bozalanlar-Mehmet Demirağ ikilisi üçüncü sırada tamamladı.

Sınıf 1’de yine Edim Macila-Ayşe Alptürk Macila ikilisi birinci olurken ikiliyi, Oktay Çocuk-Hüseyin Çocuk ikilisi ve İbrahim Yolcu Argün-Şerife Argün ikilisi takip etti. Sınıf N’de birinci Çağkan Bozalanlar-Mehmet Demirağ ikilisi olurken, Sınıf 4’te birinci Mehmetali Yavaşoğlu-Sinan Yıldırımlar ikilisi oldu. Yarışın başladığı yer olan Tezgah Cafe önünde yapılan ödül töreni ile dereceye girenlere kupaları verilirken, Sınıf T2’de Serhat Karaoğlan-Şeref Karaoğlan ikilisi, Gençlerde Akay Akbil-Arkın Şevketoğlu ikilisi ve kadın co-pilotlarda Ayşe Alptürk Macila birincilik kupalarını aldılar.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı