KKTC MotorSporlarKKTC OFF-ROAD

Rallide Çağıl-Buzlukcuoğlu, Raidde Dinçler-Yücel ikilisi zirvede

Kyrenia Offroad Derneği’nin organize ettiği “2020 Offroad Ralli-Raid Şampiyonası”, 27 Haziran 2020 Cumartesi günü yapılan “Cyprus Offroad Attack 2020” yarışı ile başladı. Sıcak havada, zorlu etaplarda yapılan yarışın ralli kategorisinde birinci Argun Çağıl-Ahmet Buzlukcuoğlu ikilisi olurken, Raid Kategorisinde Hüseyin Uğur Dinçler-Yakup Yücel ikilisi zafere ulaştı.

KKTC Offroad Ralli-Raid Şampiyonası organizatörü olan Kyrenia Offroad Derneği (KYOFF), Covid-19 Pandemisi nedeniyle ara verilen yarışlara 27 Haziran 2020 Cumartesi günü başladı. Sezonun ilk yarışı Baja formatında, Cyprus Offroad Attack yarışı oldu. Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu, Spor Dairesi ve Tayf Ltd.’in destekleriyle organize edilen yarışta sportif direktörlüğü Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü yaptı.

Format gereği yarışçıara sadece sabah toplanacakları yer olan Geçitkale Kanizi petrol istasyonu ve saati verildi. Yapılan teknik kontrollerin ardından ekiplere organizasyon hakkında kısa bir bilgilendirme yapıldı ve ilk etabın başlangıç noktasına gidebilmeleri için koordinat verildi. İlk etaptan itibaren yarışçılara yol notlarının olduğu kitaplar verildi ve güvenliği alınmış etaplarda ralli kategorisi için zamana karşı hız limitsiz, raid kategorisi için ise verilen hız ortalaması ile sabit hız testi başladı.

Ergenekon, Tirmen, Mallıdağ, Çamlıca ve Geçitkale köylerinin aralarında kalan arazide hazırlanan 2 etap birer kez düz, birer kez de ters geçilerek toplam 100 kilometrelik özel etap mesafesinde sıkı bir mücadele verildi. Sıcak havanın da etkilediği yarışta Baştaşlar Racing Team pilotları ilk iki sırayı almayı başardı. İlk sırada Argun Çağıl-Ahmet Buzlukcuoğlu ikilisi, ikinci sırada ise Ahmet Baştaş- Doğa Koyuncu ikilisi finiş gördü. Üçüncü olarak podyuma çıkan ekip SRC Racing Team’den Halim Kahveciler-Ramadan Uzun ikilisi oldu. İkili ayrıca sınıf T2 birincisi oldu. Niyazi Bedel-Efe Özhakkı ikilisi Sınıf T3 üçüncüsü olurken Sınıf T2’de podyumu tamamlayan ekipler Göksel Macila-Güner Şevketoğlu ikilisi ve Bereket Bereketliğil-Ahmet Alasya ikilisi oldu.

Toplamda 27 ekibin mücadelesine sahne olan yarışın Raid kategorisinde Hüdan Racing Team ekipleri damga vurdu. Hüseyin  Uğur Dinçler-Yakup Yücel ikilisi birinci olurken onları takım arkadaşları Mustafa Fırat Gümüş-Kader Hacıabitoğlu ikilisi takip etti. Üçüncü olan ekip Mustafa Yemen-Rağıp Çıralı ikilisi oldu. Yarış sonunda yapılan ödül töreninde ödülleri, Kanizi Petrol direktörü Niyazi Kanizi, Kyrenia Offroad Derneği Başkanı Zühtü Cumalıgil, Yönetim Kurulu üyesi Cem Aytaç, Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü Başkanı Zeki Topcu, Doğacı Offroad grubu başkanı Atilla Gören ve asbaşkanı Devrim Dedeoğlu takdim etti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı