KKTC MotorSporlarKKTC RALLİ

Ralli Kulübü ilk yarışını yapıyor

Yeni kurulan Kuzey Kıbrıs Ralli Kulübü’nün ilk yarışı 15 Mart 2020 Pazar günü Hamitköy’de yapılıyor. ÇDM Kaporta Boya Hamitköy Sprint Rallisi’nin kaıtları 10 Mart 2020 Salı akşamı tamamlanacak.

Kuzey Kıbrıs Ralli Kulübü, 2019 yılının sonunda kurularak 2020 sezonu için çalışmalarına başlamıştı. Ralli Sprint ve Tırmanma organizasyonları yapacak olan kulüp, 2020 sezonu için 5 Ralli Sprint organizasyonu ve 3 Tırmanma yarışından oluşan takvimini de sitemizden yayınlamıştı.

Sezonun ilk yarışını 15 Mart 2020 Pazar günü ÇDM Kaporta Boya sponsorluğunda Hamitköy’de organize edecek olan kulüp kayıtların 10 Mart 2020 Salı gününe kadar devam edeceğini açıkladı. 15 Mart 2020 Pazar sabahı 10.30-11.30 saatleri arasında Hamitköy Çevre yolu üzerindeki çember alanda drift gösterisi ile başlayacak olan “ÇDM Kaporta Boya Hamitköy Sprint Rallisi”, 12.00’de ilk aracın start almasıyla devam edecek.

Sınıf 1, Sınıf 2, Sınıf 3, Sınıf 4 ve T1,T2 Offroad araçlarının da katılabileceği organizasyonda Historic kategorisi de olacak. Mannol Engine Oil Kıbrıs, Özeş Motors, Hasmel Reklam, Macrogate.net ve Bilgimer Workshop’un da katkılarıyla hayata geçirilecek yarışta ekipler biri deneme olmak üzere yaklaşık 8.5 kilometrelik etabı üçer kez geçecekler.

Hamitköy Çevre yolu üzerindeki çemberde kurulacak olan seyirci alanından seyirciler start, finiş ve servis alanını izleyebilecekler. Kulüpten alınan bilgilere göre Rauf Denktaş, Hüseyin Arabulucu, Sadık Bilgimer, Selen Bilgimer ve Fikri Macila gibi isimlerin de yarışa katılması bekleniyor.

Ek Kurallar için tıklayınız..


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı