KKTC MotorSporlarKKTC RALLİ

Ralli kulübü ilk organizasyonunu gerçekleştiriyor

Geçtiğimiz sene kurulan ve Pandemi öncesi ilk yarışını gerçekleştirmek için hazırlıklarına tamamlayan fakat Pandemi nedeniyle yarışını ertelemek zorunda kalan Kuzey Kıbrıs Ralli Kulübü, sezonun ilk sprint rallisini 26 Temmuz 2020 Pazar günü Hamitköy bölgesinde hazırlanan etapta gerçekleştiriyor.

Geçtiğimiz sene kurulan ve bu sezon Sprint formatında ralliler organize etmeyi amaçlayan Kuzey Kıbrıs Ralli Kulübü, ilk organizasyonunu ÇDM Kaporta Boya sponsorluğunda Hamitköy Sprint Rallisi adıyla gerçekleştiriyor. 26 Temmuz 2020 Pazar sabahı saat 10.00 da ilk aracın start alması ile başlayacak yarışa toplam 14 ekip kayıt yaptırdı. Ralli öncesinde Hamitköy-Dikmen arasında bulunan ve trafiğe kapalı olan çevre yolu üzerinde drift gösterisi de yapılacak. Yarış, Hamitköy bölgesinde hazırlanan toplam 7,5 kilometre uzunluğundaki güzergâhta müthiş bir mücadeleye sahne olacak. Ekipler etabı biri deneme olmak üzere üçer kez geçecekler ve iki etabın derecesinin toplamı klasmanı belirleyecek.

14 Ekip kayıt yaptırdı
Rauf Denktaş-Mehmet Mişon ikilisi sürpriz yaparak uzun bir aradan sonra ralliye geri döndü. Ford Fiesta R5 ile yarışa kayıt yaptıran ekip mücadeleye renk katacak. Skoda Fabia R5 ile Fikri Macila-Doğa Koyuncu ikilisinin yanı sıra Mitsubishi Lancer Evo R4 ile Mehmet Kamiloğlu-Ahmet Özerdem ikilisi sınıf 2 de yarışacak isimler arasında yerlerini aldılar. Sınıf 1 de ise iddialı isimler var. Mitsubishi Lancer Evo IV ile Sadık Bilgimer-Mustafa Kandır ikilisi, Oktay Çocuk-Hüseyin Çocuk ikilisi, Selen Bilgimer-Ömer İlhan Sayar ikilisi, Çağkan Bozalanlar-Özner Özgüler ikilisi ve Hüseyin Arabulucu-Gökhan Bolatçıoğlu ikilisi kıyasıya bir mücadele verecekler. Uzun bir aradan sonra etaplara geri dönen Mitsubishi Lancer Evo X aracı ile Murat Aşık-Vural Vurur ikilisi, Mitusbihi Lancer Evo IX aracı ile Mehmet Karaoğlan, Barış Kalfaoğlu ikilisi ve Mehmet Karaoğlan-Mehmet Coşar ikilisi Sınıf N’de yarışacaklar. T2 Sınıfı ile ralliye renk verecek olan offroad ralli sprint araçları Ahmet Esendağlı-Veli Esendağlı ikilisi, Ozana Birşen-Salih Kanatlı ikilisi ve Serhat Karaoğlan-Şeref Karaoğlan ikilisi yarışa kayıt yapan isimler arasında yerini aldı. Yarışın Öncü araç görevini Mitsubishi Lancer Evo VII ile Halil Mulla-Mehmet Çağla ikilisi yapacak.

Deneme etabı yapıldı
Ekipler yarış öncesi son ayarlarını yaparak deneme etabında sürüşlerini gerçekleştirdi. Bu etapta yarışçılar Hamitköy etabının karakteristik özelliğine göre teknik ve becerilerini deneme fırsatı buldular. Deneme etabı Lefkoşa Sanayi bölgesi arkasında hazırlanan 3,3 kilometre uzunluğunda özel etapta yapıldı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı