KKTC RALLİ

Ralli, KKTC Tarihinin İlk Etabında Gerçekleşecek

KKTC Ralli Şampiyonası, Plümer’de gerçekleşecek olan Sprint Rallisi ile bu haftasonu devam ediyor. KKTC Ralli tarihin ilk etaplarından biri olan Plümer etabında gerçekleşecek olan ralli’de seyir zevki tavan yapacak.

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun (KKTOK) organize ettiği KKTC Ralli Şampiyonası’nın ikinci ayağı, Sprint şeklinde Plümer etabında gerçekleşiyor. 4 kilometrelik etabı toplamda 4 kez geçecek olan ekipler yarış sonunda elde edecekleri derecelere göre, 0.5 katsayı üzerinden puan alacaklar.

20 Nisan Pazar günü saat 11:00’de başlaması planlanan yarışta ekipler, Kanlıköy barajından start alıp Plümer etabını geçecekler ve Gönyeli – Boğaz yolunda finiş görecekler. 2 kez ard arda Plümer etabı geçildikten sonra ekipler servis alacaklar ve tekrar Plümer etabını 2 kez ard arda geçip finiş görecekler.

Yarış kayıtlarının açıldığını aktaran KKTOK yönetim kurulu üyesi Canben Özpaşa, kayıtların 16 Nisan Çarşamba akşamı KKTOK lokalinde yapılacak olan idari kontrol ve dökümantasyon dağıtımıyla son bulacağını söyledi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı