TOSFEDTürkiye Motor Sporları

Ralli heyecanı İstanbul’a taşınıyor

2019 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın dördüncü yarışı olan İTO 40.İstanbul Rallisi, 52 otomobil ve 104 sporcu katılımıyla 6-7 Temmuz 2019 tarihleri arasında İstanbul Anadolu yakasında gerçekleştiriliyor.

İstanbul Otomobil Sporları Kulübü (İSOK) tarafından İstanbul Ticaret Odası ana sponsorluğunda düzenlenen organizasyon, Şile ilçesine bağlı Ballıca, Göçbeyli, Oruçoğlu ve Bıçkıdere çevresindeki 238,73 kilometrelik toprak zeminli parkurda koşulacak.

Aynı zamanda Türkiye Historic Ralli Şampiyonası ve Zafer Vatansever Ralli Kupası‘na da puan veren yarışta 6 Temmuz 2019 Cumartesi günü saat 12.30’da Tuzla’da bulunan ViaPort Marina’daki start seremonisinin ardından ekipler, 5 özel etabı geçerek ilk günü tamamlamış olacaklar. Yarışın ikinci günü olan 7 Temmuz 2019 Pazar günü ise ekipler ilk özel etap için saat 10.20’de servis alanından hareket edecekler ve 5 özel etabı geçtikten sonra saat 15.45’ten itibaren zorlu ralliyi tamamlayacaklar.

İlk 3 yarış sonunda Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Castrol Ford Team Türkiye takımından Murat Bostancı-Onur Vatansever ikilisi 81,5 puanla lider durumda yer alırken, sporcumuz Deniz Fahri, Bahadır Gücenmez ile birlikte 65,5 puanla üçüncü sırada. Fahri’nin BC Vision takımından takım arkadaşı Burak Çukurova-Vedat Bostancı ikilisi ise 67,8 puanla ikinci sırada yer alıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı