KKTC DRIFTKKTC MotorSporlar

Pro’da Özsusuzlu, Semi-Pro’da Bağrıaçık kazandı

Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü ile Drift NEU Organizasyonun düzenlediği 2019 Kuzey Kıbrıs Drift Şampiyonası ilk yarışı, iki binin üzerinde seyirci önünde 28 Nisan 2019 pazar günü yapıldı. yarışın Pro kategorisinde zafere Bekir Özsusuzlu ulaşırken, Semi-Pro’da birinci Ahmet Bağrıaçık oldu.

2019 KKTC Drift Şampiyonası, 28 Nisan 2019 Pazar günü Cemsa Sporting Center’de yapılan sezonun ilk yarışıyla başladı. Öğle saatlerinde başlayan sıralama turlarına 20 yarışçı katıldı. İlk kez Pro ve Semi-Pro olmak üzere iki kategoride yapılan yarışa gün boyu binlerce seyirci akın etti.

Pro kategori sıralamalarında günün en iyisi 94 puanla Enver Haskasap oldu. ikinci 90 puanla İzer Özvurulmuş olurken üçüncü 85 puanla Akay Akbil ve dördüncü 79 puanla Bekir Özsusuzlu oldu. TOP16’dan başlayarak ikili eşleşmelerle rakiplerini eleyerek yarı final kalan isimler sıralamalarda en iyi puanları alan; Enver Haskasap, Bekir Özsusuzlu, Akay Akbil ve İzer Özvurulmuş oldu.

Pro’da Özsusuzlu
Yarı finalde ilk eşleşme Haskasap ile Özsusuzlu arasında yapıldı. Haskasap’ın küçük bir hatasıyla ikilinin temas yaşaması sonrası Özsusuzlu finale adını yazdırdı. Çok yakın geçen bir diğer yarı finalde Akay Akbil az farkla adını finale yazdıran isimdi. Finalde Bekir Özsusuzlu ile Akay Akbil eşleşti fakat ikili start aldıktan sonra Akbil’in aracında oluşan mekanik arıza ile mücadelelerini tamamlayamadı. Böylece günün birincisi Özsusuzlu, ikincisi Akbil oldu. Üçüncülük mücadelesinde son şampiyon Haskasap rakibi Özvurulmuş’a üstünlük sağlamayı başardı.

Semi-Pro’da Bağrıaçık
11 yarışçının mücadele ettiği Semi-Pro kategoride 73 puanla Fahri Efendi sıralamaların en iyisi oldu. onu 72 puanla Ahmet Bağrıaçık, 69 puanla Yaşam Karakurt ve 67 puanla Erol Özteknik takip etti.

Semi Pro kategoride sıralamalarda en iyi iki puanı elde eden Efendi ve Bağrıaçık finale çıkmayı başaran ikili oldu. İlk yarı finalde Fahri Efendi güçlü rakibi Buğra Döveç’e üstünlük sağlarken, diğer eşleşmede rakibi Mehmet Çavuş’u eleyen Ahmet Bağrıaçık finale çıktı. Yine çok çekişmeli geçen final yarışında Bağrıaçık birinci, Efendi ikinci oldu. Üçüncülük yarışında ise Döveç rakibinden daha iyi bir puan alarak üçüncü olmayı başardı.

Yarışta, geçtiğimiz hafta kaybettiğimiz offroad sporcusu Hilmi Çelebioğlu anıldı ve saygı duruşu gerçekleştirildi. Yarış sonunda yapılan ödül töreninde dereceye girenlere kupalarını KKOK başkanı Zeki Topcu takdim etti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı