KKTC DRIFTKKTC MotorSporlar

Pro Şampiyonu Akay, Semi-Pro Şampiyonu Erol oldu

2019 Kuzey Kıbrıs Drift Şampiyonası’nın finali 23 Kasım 2019 Cumartesi günü yapıldı. 2 günlük programla organize edilen yarışın ilk gününde Kuzey Kıbrıs Pro ve Semi-Pro şampiyonları belirlendi. 24 Kasım 2019 Pazar günü ise Avrupa’dan gelen şampiyon driftçilerin de pistte olacağı Uluslararası kupa yapılacak.

Kuzey Kıbrıs Drift Şampiyonası’nda heyecanla beklenen final organizasyonunun ilk günü 23 Kasım 2019 Cumartesi günü yapıldı. Cemsa Sporting Center’de yapılan organizasyon Near East Bank, Yakın Doğu Üniversitesi ve Girne Üniversitesi’nin ana sponsorluğunda yapıldı. Dolphin ve Telsim Vodafone’un da destek verdiği yarış Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun himayelerinde yapıldı.

Antrenmanlar ve sıralamaların ardından Semi-Pro ve Pro finalleri ile piste gelen yaklaşık 2bin seyirci seyre doydu. Semi-Pro kategorisinde yarı finale kalan Erol Özteknik, Kürşat Güdül, Mehmet Çavuş ve Yaşam Karakurt arasında sıkı bir mücadele yaşandı. Finale Karakurt ile Çavuş kaldı. Yakın mücadelenin ardından günün Semi-Pro birincisi Çavuş oldu. Üçüncülük mücadelesinden galip ayrılan Erol Özteknik Kuzey Kıbrıs 2019 Drift Semi-Pro Şampiyonu oldu.

Şampiyonluk Akay Akbil’in oldu
Pro finallerinde ise heyecan bir an olsun dinmedi. Günün formda isimleri Ahmet Öksüzoğluları ile Kerim Beşok’un yanı sıra, Şampiyonluk adayları Enver Haskasap, Bekir Özsusuzlu, Akay Akbil ve İzer Özvurulmuş’un heyecanına seyirciler ortak oldu. Şampiyonluk adaylarından İzer Özvurulmuş ile Akay Akbil çeyrek finalde elenirken, yarış öncesi şampiyonada lider durumda bulunan Akbil’in şampiyonluk şansı sürdü. Yarı finalde Ahmet Öksüzoğluları’na elenen Özsusuzlu şampiyonluk şansını yitirirken, Beşok’a yarı finalde elenen Haskasap da şampiyonluk şansını yitirdi. Bu sonuçla Akay Akbil günü beşinci sırada bitirmesine rağmen Kuzey Kıbrıs 2019 Drift Şampiyonu olmayı başardı. Finalde eşleşen Öksüzoğluları-Beşok ikilisi seyircilere keyifli dakikalar yaşattı ve birinci Kerim Beşok oldu.

NEU Drift Özel Kupası 24 Kasım 2019 Pazar günü yapılacak
Avrupa’nın en önemli drift pilotlarının da araçlarıyla katılacağı özel organizasyon 24 Kasım 2019 Pazar günü yapılacak.  23 Kasım 2019 Cumartesi günü yapılan sıralama turları derecelerine göre TOP32 turuyla başlayacak organizasyon sabah saatlerinde yapılacak antrenmanların ardından saat 12’de başlayacak. TOP16 turunun takribi 14.30’da başlaması bekleniyor. Ödül töreni ise 16.30’da başlayacak ve dereceye giren tüm yarışçılar kupalarına kavuşacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı