DiğerKKTC DRIFT

Özgürgün Motorsporları kulüplerini kabul etti

Motorsporları kulüpleri dün Başbakan Hüseyin Özgürgün’ü ziyaret etti. Federasyon konusunun gündeme getirildiği ziyarette ayrıca yarış araçlarının ve klasik araçların muayenede yaşadıkları sıkıntılar konuşuldu.

Spor Dairesi Müdürü Hüseyin Cahitoğlu’nun da katıldığı ziyarette, Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü Başkanı Zeki Topcu, Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği Başkanı Hakan Kofalı, Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği Başkanı İnanç Babaliki, Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü Asbaşkanı Akın Demirağ ile Yönetim Kurulu Üyesi Tamer Konat, Kyrenia Off Road Derneği yönetim kurulu üyesi Ramadan Uzun ve Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü yönetim kurulu üyesi Hamit Aygın hazır bulundu.

Motorsporları kulüplerinin sıkıntılarının aktarıldığı ziyarette tüzük çalışmaları tamamlanmak üzere olan Motorsporları Federasyonu konusuna değinildi. Yarış araçları ile klasik araçların seyrüsefer indirimi, muayene işlemleri ve kayıttan düşen araçların devir aşamasında yaşanan sorunlarının da aktarıldığı ziyarette Özgürgün ivedilikle federasyonun hayata geçmesi gerektiğini, konunun yakından takipcisi olacağını söyledi.

Daha sonra Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst’ü de ziyaret eden yetkililer yaşanan sıkıntıları dile getirdiler.

ozgurgun-motorsporlari-kuluplerini-kabul-etti1

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı