KKTC KARTINGOsman PozanYazarlar

Osman Pozan: Karting Başlasın


2016’daki bağımsız turnuvalarımızdan edindiğimiz tecrübe ve üzerimizden attığımız pas ile şampiyonamızı başlatmış bulunuyoruz. Çok mutlu ve gururluyum. Uzun zamandır verdiğimiz uğraş ve çabalar sonucu karting sporunu ülkemizde olması gereken yere getirmeyi başardık. Genç, dinamik pilotlar yetiştirmeye devam edebileceğiz.

Motorsporlarının bir yarışmacı için en önemli kademesi kartingdir şüphesiz. Bu yıl mini kategorimizin 10 yarışmacının üzerine çıktığını görmek her şeye değer sanırım. Geçen yıl mini kategorimizde olan ve bu yıl junior kategorisine çıkan genç pilotlarımızda bunun en güzel örneği. Çünkü 2016’da junior kategorisi alttan gelen kartingcilerimiz olmadığı için açılmamıştı. Bu da bize her yıl artarak alttan genç, yetenekli ve dinamik karting pilotlarının geleceğinin göstergesi olmuştur.

Diğer önemli nokta ise şampiyonamızda iki yetenekli bayan pilotumuzun olması. Motorsporlarının sadece erkek sporu olmadığını bizlere hırsları ve yetenekleri ile gösterdiler.

2017 yılı güzel bir başlangıç ve ilerisi için önemli bir adım olmuştur. Umarım bu başlangıcı her zaman ileriye götürür, bayrağı elden ele daha başarılı taşıyabiliriz.

2017 KKTC Karting Şampiyonasındaki tüm sporculara başarılar dilerim.

Yollarda değil pistlerde yarışalım.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı