KKTC KARTINGOsman PozanYazarlar

Osman Pozan: “İsimler Gelir Geçer”

Sonunda amacımıza başarıyla ulaşmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Yıllar önce bunun temelinin gizlice atılmasında büyük payı olan damalıbayrak.net direktörü ve sevgili yeğenim Çağın Özılgaz. Damalıbayrak’ın kurulmasıyla başladı hikayemiz. Bana karting ile ilgili yazılar yazma ve sizlerle paylaşma imkanını verdi. Böylece çıktık bu yola. O kadar yazdık, çizdik, paylaştık ki en sonunda birilerinin bizi anlayacağından emindik. Gece güzdüz demeden bizimle çalıştı ve eksiklerimizi kapattı. Sitemiz vasıtası ile birçok kitleye ulaşma fırsatımız da doğdu.

En sonunda Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü ile masaya oturduk ve ortak hedefimizi hayata geçirme kararı aldık.

KKOK başkanı Sn. Zeki Topcu’nun ve tüm kulüp yönetiminin ellerini taşın altına koyup tüm imkanlarını bize sunmasıyla topladık cesaretimizi. Birlikte yürüme kararı aldık. Sonrasında ne zaman kimlerden yardım istediysek koşarak bize katıldılar.

Sıtkı Sine ve Deniz Balkır’ın da bize omuz vermeleriye daha da güçlendik ve takım olduk. Başladık çalışmaya.

.

.

Hedefimiz eldeki imkanları en güzel şekilde kullanıp yapılabilecek olanın en iyisini yapmaktı ama bunun zor olacağını biliyorduk. Belki harikalar yaratamadık ama güzel işler yaptığımızı düşünüyorum.

.

.

Yarışımızın ismine gelince en büyük olay o oldu.

Hepimiz bu spora ömrünü veren ve kişiliğiyle de harika bir insan olan zamansız kaybettiğimiz Zeka Özteknik ismini yazdık.

Ardından ülkemizi karting sporuyla tanıştıran ilk isimlerin başında gelen Erdinç Özteknik abimizi arayıp müsadesini aldım. Erdinç abimiz o andan itibaren bize desteğini hiç esirgemedi ve yanımızda durdu. Gücümüze güç kattı.

.

.

Yerimzi belirlemek için ülkemizin en donanımlı yarış pisti olan Cemsa Karting Direktörü Salih Karalım’a gittik ve ona projemizi anlattık. Salih kardeşim de bize hiç tereddütsüz tüm desteğini verdi ve böylece yerimizi de onaylamış olduk.

.

.

Kağıt üzerinde her şey usüle uygun ilerlerken konu yarışı yönetmeye geldi ve orda hemen duraksadık.

Yarış yönetmek ayrı bir tecrübe işi. Geçmiş senelerde bu işi özveriyle yapan Savaş Madi hocama, Hüzeyin Üstün hocama ve Fatih Sine abime tek bir telefon açmam yeterli oldu. Hiç tereddütsüz ve karşılıksız bize destek olmayı kabul ettiler ve yanımızda oldular.

Tüm hakem ve görevli arkadaşlarım bizi bizzat kendileri arayarak orda olacaklarını, gönüllü olarak görev alacaklarını ilettiler ve bizi gerçekten mutlu ettiler.

.

.

O günün kahramanı sporcularımız…

Maddi manevi hiçbirşeyden kaçmadılar ve son sürat eksiklik ve sorunlara rağmen start çizgisinde hazır bulundular.

Angelo Ajans Direktörü Sn. Seniha Kanatlı ve kostümlerinde Alpal Ltd. sürpriz yapıp bizi yalnız bırakmadılar. Yarışımıza renk kattılar.

Beylerbeyi Emlak Direktörü Sn. Hasan Sungur ve Sn. Mehmet Sungur, görsel olarak bize destek olup ekibimizin takım olarak görünmesine yardımcı oldular.  Daha ismini saymadığım birçok arkadaşım ve büyüklerim emeklerini esirgemeyen herkes…

İsimler gelir geçer. Sporumuza tek tek sahip çıktığınız için minnettarım.

Hepinize çok teşekkür ederim.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı