WRC

Ogier Her Zaman Ki Gibi

Dünya Ralli Şampiyonası’nın (WRC) 5’inci ayağı olan Arjantin Ralli’si, ilk gün koşulan seyirci özel etabı ile start aldı. Ralli’de tek etabın gerçekleştiği ilk günü Volkswagen Motorsport sürücüsü Sebastien Ogier lider olarak tamamlarken, Citroen’den Mads Ostberg günü 2’nci olarak bitirdi.

WRC’nin 5’inci ayağı olan Arjantin Ralli’sine en hızlı başlayan isim, ilk etabı Mads Ostberg’in 3 saniye önünde  tamamlayan Sebastien Ogier oldu. Günün en hızlı 2’nci ismi Mads Ostberg ile günü 6’ncı sırada tamamlayan Hyundai sürücüsü Thierry Neuville arasında sadece 2.4 saniyelik bir fark olması gözlerden kaçmadı.

Ralli’nin ilk gününde en hızlı 3’üncü isim yine bir Volkswagen sürücüsü Andreas Mikkelsen olurken, üst sıralarda görmeye alıştığımız Volkswagen Motorsport sürücüsü J. Matti Latvala ilk günü 5’inci olarak tamamlayabildi. İlk günün 4’üncü sırasında ise M-Sport’dan Mikko Hirvonen vardı.

Toplamda 14 etaptan oluşacak Arjantin Ralli’sinin 2’nci günü 15:08’de start alacak. 51.88 km’lik ralli’nin en uzun etabı Agua De Oro’nun 2 kez geçileceği bugün, ekipler toplam 4 etap geçecekler.

WRC Arjantin Ralli’si ilk gün sonuçları;

 SürücüTakımDerece
1S.OgierVolkswagen Motorsport4:51.7
2M.OstbergCitroen Total Abu Dhabi+3.0
3A.MikkelsenVolkswagen Motorsport II+3.5
4M.HirvonenM-Sport WRT+4.1
5J.M.LatvalaVolkswagen Motorsport+4.2
6T.NeuvilleHyundai Motorsport+5.4
7D.SordoHyundai Motorsport N+7.2
8K.MeekeCitroen Total Abu Dhabi+9.3
12R.KubicaRK M-Sport WRT+11.8
13E.EvansM-Sport WRT+12.2
14M.ProkopJipocar Czech National Team+14.4
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı