KKTC OFF-ROAD

Off Road’da sezonun 2.yarışı Alagadi’de

Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği ve Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun organize ettiği 2017 KKORD Off Road Şampiyonası ikinci yarışı 16 Nisan 2017 Pazar günü Alagadi’de yapılıyor.

2017 Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği (KKORD) Off Road Şampiyonası ikinci yarışı Alagadi’de yapılıyor. “BU YOLUN ÇIKIŞI VAR” sloganı ile Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu ve Spor Dairesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilecek yarış, Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği lokalinde düzenlenen toplantı ile basına tanıtıldı.

Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkan Yardımcısı Yeşim Gürçınar, KKORD Başkanı Hakan Kofalı ve Yönetim Kurulu üyeleri Hulus Eren ile Argun Çağıl ve Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği Başkanı Çelen Oben’in hazır bulunduğu basın toplantısında yarış ile ilgili bilgiler verildi.

Toplantıda ilk sözü alan Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkan Yardımcısı Yeşim Gürçınar, “Uyuşturucu bağımlılığı toplumumuzda bayağı yayılmış durumdadır. Burada da yarışın sloganı “Bu yolun çıkışı var”olarak belirlendi ve gençlerimizi spora teşvik etmek adına alternatif sporlar önermekteyiz.” dedi. Daha sonra sözü alan KKORD Başkanı Hakan Kofalı, “2.5 kilometrelik yeni bir parkurda yapılacak yarışta heyecan üst seviyede olacak. Sponsor olan, destek veren herkese teşekkür eder, halkımızı Pazar günü Alagadi’ye bekleriz” dedi. Hulus Eren, “Sezonun ilk yarışını Alagadi’de güzel bir etapta yapmıştık, ikinci yarışı Gazimağusa veya İskele’de yapmayı planlanmıştık fakat bazı bürokratik engellerle karşılaştık. Zaman kısıtlı olduğu için yeniden Alagadi’de yapma kararı aldık fakat Alagadi içerisinde hazırlanan yeni bir etapta yarışımızı gerçekleştireceğiz.” dedi

Yarış, Pazar sabahı 10.00’da başlayacak

Pazar günü saat 10.00’da Alagadi Off Road Parkuru’nda başlayacak yarış, 2.5 kilometrelik yeni bir etapta iki kısım üzerinden yapılacak. 4 kategoride gerçekleşecek yarışta 30 ekibin mücadele etmesi bekleniyor. Sağlık Bakanlığı, Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği, Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü, Kolan British Hospital, Güven Sigorta, Bigibox, Pekur Ltd., Veli Kardeşler Pirelli ve Uzun Group Construction’ın desteği ile gerçekleştirilecek.

Yarışın ek yönetmeliği için tıklayınız..

 

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı